Hopp til innhold
Oppslag · offentlige registre
Hva vet du om Enoddveien 1289, Budalen?
Enoddveien 1289Byggeår (est.) 1951 | Tomt: 803 m²
Se fremtiden

Enoddveien 1289, Budalen

Eiendommen ligger i Midtre Gauldal kommune. Byggeåret er estimert til 1951. Tomta er på 803 m².

Listings prisestimat2,1 mill. krSannsynlig spenn 1,4 mill. kr – 2,7 mill. kr. Modellanslag fra SSB-priser, ikke en takst. Slik regnes det

Areal og boligdata

Verdier med [S] er basert på sannsynlighet og ikke registrert. Hold musepekeren over eller trykk på [S] for å se hvordan tallet er regnet ut.

Boligtype
Fritidsbolig
BRA bruksareal
70 m²
BRA-i internt bruksareal
64 m²
BRA-e eksternt bruksareal
2 m²
BRA-b balkong/terrasse
4 m²
BTA bruttoareal
77 m²
BYA bebygd areal
61 m²
TBA tillegg for bebygd areal
18 m²
%-BYA utnyttingsgrad
10 %
Etasjer antall
1
Antall rom
3
Antall soverom
2 (2–3)
Energimerking sannsynlig
G (49 %; F 27 %, E 13 %)

Flere sannsynlige opplysninger

Disse opplysningene finnes ikke i registrene, så de er modellert fra byggeår, type og beliggenhet. Hver verdi har en [S] som forklarer hvordan den er regnet.

Byggemateriale bærende konstruksjon
Tre (96 %)
Takform
Saltak (58 %) (pulttak 38 %)
Kjeller
Sannsynligvis nei (kjeller 8 %)
Parkeringsplasser
1
Eierform
Selveier (98 %)
Oppvarming hovedkilde
Elektrisk (panelovner, gulvvarme) (92 %)
Vann og avløp
Privat brønn/anlegg (55 %)

Estimerte løpende kostnader

Eiendomsskatt per år
ca. 2 800 kr/år (1 800–4 200)
Strøm per år
ca. 41 800 kr/år (ca. 19 200 kWh)
Internett per måned
ca. 620 kr/mnd (500–950)
TV og strømmetjenester per måned
ca. 420 kr/mnd (200–700)
Forsikring per år
ca. 7 000 kr/år
Vedlikehold per år, avsatt
ca. 13 700 kr/år
Sum løpende boutgifter uten lån, per måned
ca. 6 500 kr/mnd

Hvis du kjøper

Lån 85 % av verdiestimatet
ca. 1 751 000 kr
Egenkapital 15 %
ca. 309 000 kr
Månedlig terminbeløp annuitet, 25 år, 5,2 %
ca. 10 400 kr/mnd
Dokumentavgift ved selveier, engangs
ca. 51 500 kr
Totalt per måned lån + løpende boutgifter
ca. 16 900 kr/mnd

Matrikkel og eiendom

Matrikkelnummer
5027-166/30 (kommune-gnr/bnr)
Kommune
Midtre Gauldal
Postnummer
7298 Budalen
Bygninger på eiendommen
1 (hovedbygg: fritidsbygning (hytter, sommerhus o.l.))
Tomteareal
803 m²

Nærmiljø

Henter kollektiv, dagligvare og apotek i nærheten …

Nærmiljø fra OpenStreetMap-bidragsytere (© OpenStreetMap), målt i luftlinje.

Matrikkeldata fra Kartverket.

Annonse

Prisutvikling siden 1951

Byggeår 1951 (estimert). Anslått verdi gikk fra 56 000 kr til 2,1 mill. kr, omtrent ×37 eller 4,9 % i året.

0625 0001,3 mill.1,9 mill.2,5 mill.1951196619811996201120261951: 56 104 kr1952: 61 091 kr1953: 62 338 kr1954: 64 832 kr1955: 64 832 kr1956: 67 325 kr1957: 69 819 kr1958: 73 559 kr1959: 74 806 kr1960: 74 806 kr1961: 76 053 kr1962: 81 040 kr1963: 82 286 kr1964: 88 520 kr1965: 91 014 kr1966: 94 754 kr1967: 98 494 kr1968: 102 235 kr1969: 104 728 kr1970: 115 949 kr1971: 123 430 kr1972: 132 157 kr1973: 142 131 kr1974: 155 845 kr1975: 173 300 kr1976: 189 508 kr1977: 206 963 kr1978: 223 171 kr1979: 234 392 kr1980: 259 327 kr1981: 295 483 kr1982: 329 146 kr1983: 356 574 kr1984: 379 016 kr1985: 400 211 kr1986: 428 887 kr1987: 467 536 kr1988: 497 459 kr1989: 521 147 kr1990: 542 342 kr1991: 559 797 kr1992: 573 511 kr1993: 587 226 kr1994: 594 706 kr1995: 609 668 kr1996: 617 148 kr1997: 633 356 kr1998: 647 070 kr1999: 662 032 kr2000: 683 227 kr2001: 703 175 kr2002: 713 149 kr2003: 730 604 kr2004: 734 344 kr2005: 744 318 kr2006: 841 882 kr2007: 932 436 kr2008: 961 763 kr2009: 962 049 kr2010: 1 048 597 kr2011: 1 156 318 kr2012: 1 254 311 kr2013: 1 315 110 kr2014: 1 361 889 kr2015: 1 430 556 kr2016: 1 506 089 kr2017: 1 555 443 kr2018: 1 555 729 kr2019: 1 565 457 kr2020: 1 626 971 kr2021: 1 781 042 kr2022: 1 881 181 kr2023: 1 900 922 kr2024: 1 928 389 kr2025: 1 957 715 kr2026: 2 060 000 kr

Regnet bakover fra dagens estimat med SSBs prisindeks for brukte boliger i Trøndelag ellers (tabell 07221, fra 1992); før 1992 følger prisen SSBs konsumprisindeks (tabell 14711), siden SSB ikke har boligprisindeks lenger tilbake. Det er en modell for typisk prisutvikling, ikke eiendommens faktiske salgshistorikk. Byggeåret er estimert fra SSBs fordeling av boliger etter byggeår i kommunen (tabell 06266).

Fremtidig vekst 2026–2100

Modellert verdi, i løpende kroner: 4,6 mill. kr i 2050 og 21 mill. kr i 2100.

06,3 mill.13 mill.19 mill.25 mill.2026204120562071208621002026: 2 060 000 kr2027: 2 138 923 kr2028: 2 219 560 kr2029: 2 301 943 kr2030: 2 386 109 kr2031: 2 472 094 kr2032: 2 559 938 kr2033: 2 649 682 kr2034: 2 741 370 kr2035: 2 835 048 kr2036: 2 930 763 kr2037: 3 028 565 kr2038: 3 128 506 kr2039: 3 230 639 kr2040: 3 335 021 kr2041: 3 442 450 kr2042: 3 553 058 kr2043: 3 666 981 kr2044: 3 784 364 kr2045: 3 905 355 kr2046: 4 030 109 kr2047: 4 158 791 kr2048: 4 291 568 kr2049: 4 428 619 kr2050: 4 570 128 kr2051: 4 716 289 kr2052: 4 867 302 kr2053: 5 023 379 kr2054: 5 184 738 kr2055: 5 351 611 kr2056: 5 524 235 kr2057: 5 702 863 kr2058: 5 887 754 kr2059: 6 079 184 kr2060: 6 277 437 kr2061: 6 481 417 kr2062: 6 691 300 kr2063: 6 907 267 kr2064: 7 129 506 kr2065: 7 358 208 kr2066: 7 593 573 kr2067: 7 835 805 kr2068: 8 085 114 kr2069: 8 341 718 kr2070: 8 605 840 kr2071: 8 877 712 kr2072: 9 157 569 kr2073: 9 445 658 kr2074: 9 742 229 kr2075: 10 047 544 kr2076: 10 361 868 kr2077: 10 685 478 kr2078: 11 018 657 kr2079: 11 361 698 kr2080: 11 714 902 kr2081: 12 078 579 kr2082: 12 453 049 kr2083: 12 838 641 kr2084: 13 235 694 kr2085: 13 644 558 kr2086: 14 065 592 kr2087: 14 499 167 kr2088: 14 945 665 kr2089: 15 405 480 kr2090: 15 879 015 kr2091: 16 366 690 kr2092: 16 868 934 kr2093: 17 386 189 kr2094: 17 918 912 kr2095: 18 467 573 kr2096: 19 032 656 kr2097: 19 614 660 kr2098: 20 214 098 kr2099: 20 831 500 kr2100: 21 467 411 kr
  • 20302,4 mill. kr
  • 20403,3 mill. kr
  • 20504,6 mill. kr
  • 207510 mill. kr
  • 210021 mill. kr

Modell, ikke en prognose eller et råd. Konsumprisvekst 2 % i året pluss realvekst som starter på 2,3 % (regionens historiske realvekst, SSB 07221 mot konsumprisindeksen) og trekkes mot 1 % over ca. 20 år, justert ned 0,4 prosentpoeng for kommunens befolkningsvekst mot landet (SSBs framskriving, til 2040). Faktisk utvikling avhenger av rente, inntekt, politikk og bolig­tilbud.

Relevante grupper for degBoligmarked, priser og nabolag i Midtre Gauldal: bli med i samtalen i gruppene for Budalen, Midtre Gauldal kommune og Trøndelag fylke.
PunktVurdering
ByggFritidsbygning (hytter, sommerhus o.l.)
Tomt803 m²
Pris32 582 kr/m²
Prisvekst+3,0 % i året
Skole2,7 km
Barnehage2,7 km
Befolkning-2,5 % siden 2021
Annonse

Plantegning antatt

Antall etasjer 1 estimert – antall etasjer er ikke registrert for denne bygningen, så tallet er et estimat ut fra bygningstype og størrelse.

ENTRÉ5,5 m²GANG3,6 m²GANG4,8 m²STUE/KJØKKEN18,6 m²SPISESTUE11,4 m²KONTOR8,7 m²SOVEROM 110,7 m²SOVEROM 29,3 m²BAD8,1 m²SOVEROM 313,7 m²12,60 m7,50 mNPLANEnoddveien 1289, 7298 BUDALEN · BRA ca. 83 m² · M 1:100 (omtrentlig)04 mANTATT PLANLØSNING – BASERT PÅ SANNSYNLIGHET.IKKE EN FAKTISK PLANTEGNING.

Sannsynlighetsbasert illustrasjon – ikke en faktisk plantegning. Listings har ikke tilgang til bygningens egentlige rominndeling (den finnes ikke i matrikkelen). Tegningen er beregnet av en algoritme ut fra typiske mål for fritidsbolig (bygningens grunnflate er ukjent), antall etasjer (estimert), bygningstypen (fritidsbolig), og hvordan slike boliger vanligvis er innredet i Norge. Form, mål, rom, vegger, dører, vinduer og møbler kan avvike helt fra virkeligheten. Må ikke brukes til salg, kjøp, byggesøknad eller verdivurdering.

Antatt leieinntekt og yield [S] sannsynlig

  • Sannsynlig leieinntekt ca. 12 500 kr per måned [S] = sannsynligDette er et estimat basert på sannsynlighet – ikke en verdivurdering, et leietilbud eller en garanti. [S] betyr «sannsynlig».Areal: ca. 89 m² – antatt planløsning, justert mot 3 soverom (typisk størrelse for så mange soverom). Antall soverom i den antatte planløsningen: 3.Leie per m²: 1 700 kr per år (spenn 1 200–2 200). Kilde: grov antakelse uten SSB-grunnlag (egen tommelfingerverdi for fritidsbolig). Mindre boliger får høyere leie per m² enn store.Kjøpspris for yield: 30 000 kr per m² (antakelse for landet) → antatt verdi ca. 2 670 000 kr.Yield (brutto) = årsleie ÷ kjøpssum, før felleskostnader, eiendomsskatt, vedlikehold, ledighet og skatt. Netto er typisk 1–2 prosentpoeng lavere.Hytter leies ut sesongbasert, så tallet er særlig usikkert. (spenn 9 000 kr–17 500 kr)
  • Yield (brutto) ca. 5,7 % per år [S] = sannsynligDette er et estimat basert på sannsynlighet – ikke en verdivurdering, et leietilbud eller en garanti. [S] betyr «sannsynlig».Areal: ca. 89 m² – antatt planløsning, justert mot 3 soverom (typisk størrelse for så mange soverom). Antall soverom i den antatte planløsningen: 3.Leie per m²: 1 700 kr per år (spenn 1 200–2 200). Kilde: grov antakelse uten SSB-grunnlag (egen tommelfingerverdi for fritidsbolig). Mindre boliger får høyere leie per m² enn store.Kjøpspris for yield: 30 000 kr per m² (antakelse for landet) → antatt verdi ca. 2 670 000 kr.Yield (brutto) = årsleie ÷ kjøpssum, før felleskostnader, eiendomsskatt, vedlikehold, ledighet og skatt. Netto er typisk 1–2 prosentpoeng lavere.Hytter leies ut sesongbasert, så tallet er særlig usikkert. (spenn 4,0–7,9 %)

[S] = sannsynlig: et estimat beregnet ut fra bygningstype, antatt areal og antall soverom, og SSBs tall for leie og kvadratmeterpris. Trykk på [S] for å se hva som ligger til grunn. Ikke et tilbud eller en verdivurdering.

Oppussing [S] sannsynlig – ikke ekte

SANNSYNLIG – IKKE EKTE. Dette er et beregnet estimat, ikke registrerte opplysninger [S] = sannsynligDette er ikke ekte oppussingshistorikk. Listings har ingen opplysninger om hva som faktisk er gjort på eiendommen. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: ut fra bygningens alder (byggeår 1951) og typiske levetider for bygningsdeler (bad ca. 25 år, kjøkken ca. 22, tak ca. 38, vinduer ca. 33 og så videre).En tilfeldighet som er låst til eiendommen avgjør hva som sannsynligvis er gjort og omtrent når. Årstall er derfor alltid et spenn (±2 år), og sannsynlighetsgraden (høy/middels/lav) sier hvor typisk tiltaket er for en bygning på den alderen.Kan ikke brukes til salg, kjøp, verdivurdering, forsikring eller byggesøknad. Spør selger om faktisk oppussing, og se etter dokumentasjon (egenerklæring, tilstandsrapport, el-kontroll).

Sannsynlig siste oppussing: nytt tak rundt 2022–2026 [S]. Antall sannsynlige tiltak: 12 [S].

  1. ca. 2022–2026Nytt tak [S]Ny taktekking og undertakmiddels sannsynlighet
  2. ca. 2010–2014Nye gulv og overflater [S]Parkett/laminat, maling og nye overflater innvendiglav sannsynlighet
  3. ca. 2003–2007Oppussing av bad [S]Nytt gulv og fliser, sanitærutstyr og tettesjikt (membran)høy sannsynlighet
  4. ca. 2001–2005Terrasse og uteområde [S]Ny terrasse, platting eller hage-/innkjørselsarbeidlav sannsynlighet
  5. ca. 1996–2000Elektrisk anlegg [S]Nytt sikringsskap og oppgradering av elektrisk anlegglav sannsynlighet
  6. ca. 1996–2000Maling av fasade [S]Beising eller maling av yttervegger og vindskierlav sannsynlighet
  7. ca. 1989–1993Maling av fasade [S]Beising eller maling av yttervegger og vindskiermiddels sannsynlighet
  8. ca. 1987–1991Etterisolering [S]Ekstra isolasjon i tak, vegger eller kryprom for lavere energibruklav sannsynlighet
  9. ca. 1986–1990Nytt kjøkken [S]Nye skap, benkeplate og hvitevarermiddels sannsynlighet
  10. ca. 1983–1987Utskifting av vinduer [S]Nye vinduer og dører med bedre isolasjonmiddels sannsynlighet
  11. ca. 1978–1982Nye gulv og overflater [S]Parkett/laminat, maling og nye overflater innvendigmiddels sannsynlighet
  12. ca. 1975–1979Oppussing av bad [S]Nytt gulv og fliser, sanitærutstyr og tettesjikt (membran)høy sannsynlighet
Annonse

Fasiliteter [S] sannsynlig – ikke ekte

SANNSYNLIG – IKKE EKTE. Dette er hva boliger av denne typen og alderen vanligvis har, ikke opplysninger om denne boligen [S] = sannsynligDette er ikke ekte opplysninger. Listings vet ikke hva akkurat denne boligen har. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: hver fasilitet har en sannsynlighet ut fra hvor vanlig den er i norske fritidsbolig av denne størrelsen (ca. 89 m², 3 soverom) og alderen (byggeår 1951), med en liten variasjon som er låst til eiendommen.Prosenten sier hvor vanlig fasiliteten er for denne typen bolig – ikke at den finnes her. Bare fasiliteter med minst 25 % vises.Ikke bruk dette i salg, kjøp, verdivurdering eller forsikring. Sjekk salgsoppgaven eller spør eier.

Innvendig

  • Peis eller vedovn [S]ca. 95 %
  • Gulvvarme på bad [S]ca. 50 %
  • Vaskerom / vaskekjellerbod [S]ca. 35 %
  • Walk-in-garderobe / klesrom [S]ca. 35 %

Utvendig

  • Hage / egen tomt [S]ca. 95 %
  • Parkering på egen tomt [S]ca. 85 %
  • Terrasse eller uteplass [S]ca. 85 %
  • Utebod / hageskur [S]ca. 55 %
  • Garasje eller carport [S]ca. 30 %

Teknisk

  • Fiber / høyhastighetsbredbånd [S]ca. 90 %
  • Varmepumpe [S]ca. 45 %
  • Ladepunkt for elbil [S]ca. 25 %

Kostnader

Prisutvikling i regionen

Boligprisene i regionen har steget 3,9 % i året de siste 15 årene. Siste fem år er takten 3,0 % i året.

Skoler og barnehager

Nærmeste grunnskole er Budal Oppvekstområde avd skole, 2,7 km unna i luftlinje. Den har 33 elever. Nærmeste barnehage er Budal Oppvekstområde avd barnehage, 2,7 km unna.

Grunnskoler

  • 2,7 km — Budal Oppvekstområde avd skole (Barneskole, 1.–7. trinn), 33 elever

Barnehager

  • 2,7 km — Budal Oppvekstområde avd barnehage, 30 barn (1–5 år)

Videregående

  • 17,5 km — Gauldal videregående skole
Annonse

Hvem som bor her

Befolkningen i Midtre Gauldal er 2 år eldre enn i landet ellers. Folketallet har falt 2.5 % siden 2021.

  • Innbyggere — 6 088 i Midtre Gauldal — spredt bebygd 3 per km² Statistisk sentralbyrå
  • Medianalder — 43 år (landet: 41 år)
  • Aldersfordeling — 21 % under 18, 20 % over 67 (landet: 17,1 %)
  • Høyere utdanning — 21,5 % av alle over 16 år har universitet eller høgskole (landet: 38,3 %)
  • Befolkningsvekst — -2,5 % fra 2021 til 2026 (landet: 4,4 %)

Kriminalitet

Det ble anmeldt 245 lovbrudd i året i Midtre Gauldal — 39,9 per 1000 innbyggere. Det er færre enn i landet ellers.

  • Alle lovbrudd — klart færre enn i landet ellers 39,9 mot 59,9 SSB, tabell 08487 — anmeldte lovbrudd
  • Eiendomstyveri — klart færre enn i landet ellers 4,7 mot 19,5
  • Vold og mishandling — klart færre enn i landet ellers 5,4 mot 8,2
  • Rusmiddellovbrudd — klart færre enn i landet ellers 2,3 mot 5,3
  • Ordens- og integritetskrenkelse — klart færre enn i landet ellers 3,4 mot 6,1

Hva markedet ikke ser

Tallene over beskriver eiendommen. Disse sammenligner den med området rundt.

  • Uvanlig liten tomt — 803 m² mot 2 021 m² for en typisk eiendom i postnummeret. 8 % av de 761 eiendommene her er mindre.
Annonse

Nabolag: 7298 [S] estimater

Prisene på kartet er antatte verdier [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag. – ikke salgspriser. Flyfoto © Esri, Maxar, Earthstar Geographics.

Nærliggende boliger

Boliger i nærheten med antatt verdi [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag. – ikke salgspriser og ikke annonser.

Sammenlignbare boliger

Boliger i området med lignende størrelse, type og antall soverom. Ikke solgte boliger – verdiene er estimater [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag.. Vi har ingen salgshistorikk.

Annonse

Estimert salgsproveny [S] estimat

Estimert netto salgsproveny–
Klargjøring og utbedringer [S]–

Maling, småreparasjoner, rydding og eventuell styling før salg. Standard: 0,6 % av salgsprisen.

Salgskostnader [S]–
  • Meglerprovisjon (1,8 %)–
  • Markedsføring og fotografering–
  • Tilstandsrapport–
  • Oppgjør og tinglysing–
  • Boligselgerforsikring–
Estimert total salgskostnad (–)–

Alle beregninger er estimater [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag.Salgskostnader: meglerprovisjon 1,8 % og faste beløp for markedsføring, tilstandsrapport, oppgjør og forsikring er typiske satser i Norge – ikke et tilbud fra noen megler. Dokumentavgift (2,5 %) betales av kjøper. Eventuell skatt på gevinst (22 %) er ikke regnet med – boliger du har bodd i minst ett av de to siste årene er normalt skattefrie. Lånet er det du selv legger inn. og gis kun som informasjon. Faktiske beløp varierer.

Dokumenter

Kilder og forbehold

Tall med kildenavn kommer rett fra registeret. Estimert verdi, eiendomsskatt og solforhold er våre egne anslag — ikke takst.

Vi mangler salgshistorikk og eierskap. Sjekk viktige opplysninger hos Kartverket.

Danske adresser og selskaper ligger på listings.dk.

Annonse

Listings kan ta feil. Sjekk viktige opplysninger.