Hopp til innhold
Oppslag · offentlige registre
Hva vet du om Snurruhagen 10, Støren?
Snurruhagen 10Byggeår (est.) 1974 | Tomt: 1 071 m²
Se fremtiden

Snurruhagen 10, Støren

Eiendommen ligger i Midtre Gauldal kommune. Byggeåret er estimert til 1974. Tomta er på 1 071 m².

Listings prisestimat3,1 mill. krSannsynlig spenn 2,3 mill. kr – 3,9 mill. kr. Modellanslag fra SSB-priser, ikke en takst. Slik regnes det

Areal og boligdata

Verdier med [S] er basert på sannsynlighet og ikke registrert. Hold musepekeren over eller trykk på [S] for å se hvordan tallet er regnet ut.

Boligtype
Enebolig
BRA bruksareal
208 m²
BRA-i internt bruksareal
199 m²
BRA-e eksternt bruksareal
6 m²
BRA-b balkong/terrasse
3 m²
BTA bruttoareal
233 m²
BYA bebygd areal
173 m²
TBA tillegg for bebygd areal
36 m²
%-BYA utnyttingsgrad
20 %
Etasjer antall
1
Antall rom
6 eller flere
Antall soverom
3 (3–4)
Energimerking sannsynlig
F (36 %; E 26 %, G 24 %)
Kommunale avgifter vann, avløp og renovasjon
ca. 26 300 kr/år

Flere sannsynlige opplysninger

Disse opplysningene finnes ikke i registrene, så de er modellert fra byggeår, type og beliggenhet. Hver verdi har en [S] som forklarer hvordan den er regnet.

Byggemateriale bærende konstruksjon
Tre (88 %)
Takform
Saltak (64 %) (flatt tak 19 %, valmtak 9 %)
Kjeller
Sannsynligvis ja (55 %)
Antall bad
3 (2–4)
Parkeringsplasser
2 (1–3)
Eierform
Selveier (98 %)
Oppvarming hovedkilde
Elektrisk (panelovner, gulvvarme) (72 %) (varmepumpe 15 %, ved/bio som hovedkilde 8 %)
Vann og avløp
Offentlig anlegg (97 %)

Estimerte løpende kostnader

Eiendomsskatt per år
ca. 4 200 kr/år (2 600–6 300)
Kommunale avgifter vann, avløp, renovasjon, per år
ca. 26 900 kr/år
Strøm per år
ca. 114 500 kr/år (ca. 52 600 kWh)
Internett per måned
ca. 720 kr/mnd (500–950)
TV og strømmetjenester per måned
ca. 420 kr/mnd (200–700)
Forsikring per år
ca. 15 700 kr/år
Vedlikehold per år, avsatt
ca. 31 200 kr/år
Sum løpende boutgifter uten lån, per måned
ca. 17 200 kr/mnd

Hvis du kjøper

Lån 85 % av verdiestimatet
ca. 2 626 500 kr
Egenkapital 15 %
ca. 463 500 kr
Månedlig terminbeløp annuitet, 25 år, 5,2 %
ca. 15 700 kr/mnd
Dokumentavgift ved selveier, engangs
ca. 77 300 kr
Totalt per måned lån + løpende boutgifter
ca. 32 800 kr/mnd

Matrikkel og eiendom

Matrikkelnummer
5027-45/327 (kommune-gnr/bnr)
Kommune
Midtre Gauldal
Postnummer
7290 Støren
Bygninger på eiendommen
1 (hovedbygg: enebolig)
Tomteareal
1 071 m²

Nærmiljø

Henter kollektiv, dagligvare og apotek i nærheten …

Nærmiljø fra OpenStreetMap-bidragsytere (© OpenStreetMap), målt i luftlinje.

Matrikkeldata fra Kartverket.

Annonse

Prisutvikling siden 1974

Byggeår 1974 (estimert). Anslått verdi gikk fra 240 000 kr til 3,1 mill. kr, omtrent ×13 eller 5,0 % i året.

01,0 mill.2,0 mill.3,0 mill.4,0 mill.1974198519962007201820261974: 240 164 kr1975: 267 062 kr1976: 292 039 kr1977: 318 937 kr1978: 343 914 kr1979: 361 206 kr1980: 399 632 kr1981: 455 350 kr1982: 507 226 kr1983: 549 495 kr1984: 584 078 kr1985: 616 741 kr1986: 660 931 kr1987: 720 491 kr1988: 766 603 kr1989: 803 108 kr1990: 835 770 kr1991: 862 668 kr1992: 883 803 kr1993: 904 937 kr1994: 916 465 kr1995: 939 521 kr1996: 951 048 kr1997: 976 026 kr1998: 997 160 kr1999: 1 020 216 kr2000: 1 052 878 kr2001: 1 083 619 kr2002: 1 098 989 kr2003: 1 125 888 kr2004: 1 131 652 kr2005: 1 147 022 kr2006: 1 290 620 kr2007: 1 422 766 kr2008: 1 485 094 kr2009: 1 470 778 kr2010: 1 607 769 kr2011: 1 763 040 kr2012: 1 931 085 kr2013: 2 018 521 kr2014: 2 094 064 kr2015: 2 202 423 kr2016: 2 314 306 kr2017: 2 372 671 kr2018: 2 367 165 kr2019: 2 377 516 kr2020: 2 469 577 kr2021: 2 701 933 kr2022: 2 875 924 kr2023: 2 878 567 kr2024: 2 915 568 kr2025: 2 936 932 kr2026: 3 090 000 kr

Regnet bakover fra dagens estimat med SSBs prisindeks for eneboliger i Trøndelag ellers (tabell 07221, fra 1992); før 1992 følger prisen SSBs konsumprisindeks (tabell 14711), siden SSB ikke har boligprisindeks lenger tilbake. Det er en modell for typisk prisutvikling, ikke eiendommens faktiske salgshistorikk. Byggeåret er estimert fra SSBs fordeling av boliger etter byggeår i kommunen (tabell 06266).

Fremtidig vekst 2026–2100

Modellert verdi, i løpende kroner: 6,7 mill. kr i 2050 og 31 mill. kr i 2100.

010 mill.20 mill.30 mill.40 mill.2026204120562071208621002026: 3 090 000 kr2027: 3 204 445 kr2028: 3 321 366 kr2029: 3 440 814 kr2030: 3 562 844 kr2031: 3 687 515 kr2032: 3 814 887 kr2033: 3 945 023 kr2034: 4 077 991 kr2035: 4 213 859 kr2036: 4 352 699 kr2037: 4 494 587 kr2038: 4 639 599 kr2039: 4 787 818 kr2040: 4 939 325 kr2041: 5 095 306 kr2042: 5 255 952 kr2043: 5 421 466 kr2044: 5 592 057 kr2045: 5 767 944 kr2046: 5 949 354 kr2047: 6 136 526 kr2048: 6 329 709 kr2049: 6 529 162 kr2050: 6 735 155 kr2051: 6 947 971 kr2052: 7 167 904 kr2053: 7 395 262 kr2054: 7 630 367 kr2055: 7 873 554 kr2056: 8 125 173 kr2057: 8 385 591 kr2058: 8 655 189 kr2059: 8 934 369 kr2060: 9 223 548 kr2061: 9 521 111 kr2062: 9 827 317 kr2063: 10 142 431 kr2064: 10 466 727 kr2065: 10 800 486 kr2066: 11 143 999 kr2067: 11 497 565 kr2068: 11 861 492 kr2069: 12 236 099 kr2070: 12 621 711 kr2071: 13 018 667 kr2072: 13 427 313 kr2073: 13 848 008 kr2074: 14 281 119 kr2075: 14 727 027 kr2076: 15 186 123 kr2077: 15 658 809 kr2078: 16 145 501 kr2079: 16 646 626 kr2080: 17 162 624 kr2081: 17 693 950 kr2082: 18 241 070 kr2083: 18 804 466 kr2084: 19 384 634 kr2085: 19 982 085 kr2086: 20 597 345 kr2087: 21 230 956 kr2088: 21 883 476 kr2089: 22 555 480 kr2090: 23 247 561 kr2091: 23 960 330 kr2092: 24 694 415 kr2093: 25 450 463 kr2094: 26 229 142 kr2095: 27 031 139 kr2096: 27 857 162 kr2097: 28 707 940 kr2098: 29 584 224 kr2099: 30 486 789 kr2100: 31 416 430 kr
  • 20303,6 mill. kr
  • 20404,9 mill. kr
  • 20506,7 mill. kr
  • 207515 mill. kr
  • 210031 mill. kr

Modell, ikke en prognose eller et råd. Konsumprisvekst 2 % i året pluss realvekst som starter på 2,2 % (regionens historiske realvekst, SSB 07221 mot konsumprisindeksen) og trekkes mot 1 % over ca. 20 år, justert ned 0,4 prosentpoeng for kommunens befolkningsvekst mot landet (SSBs framskriving, til 2040). Faktisk utvikling avhenger av rente, inntekt, politikk og bolig­tilbud.

Relevante grupper for degBoligmarked, priser og nabolag i Midtre Gauldal: bli med i samtalen i gruppene for Støren, Midtre Gauldal kommune og Trøndelag fylke.
PunktVurdering
ByggEnebolig
Tomt1 071 m²
Leie10,5–14,2 %
Pris14 737 kr/m²
Prisvekst+3,0 % i året
Bebygd16 %
Planer6, nærmeste 290 m
Skole606 m
Barnehage482 m
Befolkning-2,5 % siden 2021

Bygninger

  • Bygget dekker 173 m² av tomta
Annonse

Plantegning antatt

Antall etasjer 1 estimert – antall etasjer er ikke registrert for denne bygningen, så tallet er et estimat ut fra bygningstype og størrelse.

ENTRÉ7,2 m²GANG7,7 m²GANG7,7 m²STUE/KJØKKEN36,0 m²SPISESTUE21,7 m²KONTOR16,1 m²SOVEROM 120,1 m²SOVEROM 217,1 m²BAD11,8 m²SOVEROM 319,5 m²BOD8,3 m²14,30 m12,10 mNPLANSnurruhagen 10, 7290 STØREN · BRA ca. 152 m² · M 1:100 (omtrentlig)04 mANTATT PLANLØSNING – BASERT PÅ SANNSYNLIGHET.IKKE EN FAKTISK PLANTEGNING.

Sannsynlighetsbasert illustrasjon – ikke en faktisk plantegning. Listings har ikke tilgang til bygningens egentlige rominndeling (den finnes ikke i matrikkelen). Tegningen er beregnet av en algoritme ut fra grunnflaten på ca. 173 m² fra OpenStreetMap, antall etasjer (estimert), bygningstypen (enebolig), og hvordan slike boliger vanligvis er innredet i Norge. Form, mål, rom, vegger, dører, vinduer og møbler kan avvike helt fra virkeligheten. Må ikke brukes til salg, kjøp, byggesøknad eller verdivurdering.

Antatt leieinntekt og yield [S] sannsynlig

  • Sannsynlig leieinntekt ca. 12 500 kr per måned [S] = sannsynligDette er et estimat basert på sannsynlighet – ikke en verdivurdering, et leietilbud eller en garanti. [S] betyr «sannsynlig».Areal: ca. 134 m² – antatt planløsning, justert mot 3 soverom (typisk størrelse for så mange soverom). Antall soverom i den antatte planløsningen: 3.Leie per m²: 1 126 kr per år (spenn 991–1 638). Kilde: SSB leiemarkedsundersøkelsen (tabell 09895), prissone «tettsteder med 2 000–19 999 innbyggere». Mindre boliger får høyere leie per m² enn store, og hus leies ut til ca. 22 % lavere m²-leie enn leiligheter.Kjøpspris for yield: 14 737 kr per m² (SSB kvadratmeterpris, tabell 14545, for enebolig i kommunen) → antatt verdi ca. 1 970 000 kr.Yield (brutto) = årsleie ÷ kjøpssum, før felleskostnader, eiendomsskatt, vedlikehold, ledighet og skatt. Netto er typisk 1–2 prosentpoeng lavere. (spenn 11 000 kr–14 500 kr)
  • Yield (brutto) ca. 7,6 % per år [S] = sannsynligDette er et estimat basert på sannsynlighet – ikke en verdivurdering, et leietilbud eller en garanti. [S] betyr «sannsynlig».Areal: ca. 134 m² – antatt planløsning, justert mot 3 soverom (typisk størrelse for så mange soverom). Antall soverom i den antatte planløsningen: 3.Leie per m²: 1 126 kr per år (spenn 991–1 638). Kilde: SSB leiemarkedsundersøkelsen (tabell 09895), prissone «tettsteder med 2 000–19 999 innbyggere». Mindre boliger får høyere leie per m² enn store, og hus leies ut til ca. 22 % lavere m²-leie enn leiligheter.Kjøpspris for yield: 14 737 kr per m² (SSB kvadratmeterpris, tabell 14545, for enebolig i kommunen) → antatt verdi ca. 1 970 000 kr.Yield (brutto) = årsleie ÷ kjøpssum, før felleskostnader, eiendomsskatt, vedlikehold, ledighet og skatt. Netto er typisk 1–2 prosentpoeng lavere. (spenn 6,6–8,9 %)

[S] = sannsynlig: et estimat beregnet ut fra bygningstype, antatt areal og antall soverom, og SSBs tall for leie og kvadratmeterpris. Trykk på [S] for å se hva som ligger til grunn. Ikke et tilbud eller en verdivurdering.

Oppussing [S] sannsynlig – ikke ekte

SANNSYNLIG – IKKE EKTE. Dette er et beregnet estimat, ikke registrerte opplysninger [S] = sannsynligDette er ikke ekte oppussingshistorikk. Listings har ingen opplysninger om hva som faktisk er gjort på eiendommen. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: ut fra bygningens alder (byggeår 1974) og typiske levetider for bygningsdeler (bad ca. 25 år, kjøkken ca. 22, tak ca. 38, vinduer ca. 33 og så videre).En tilfeldighet som er låst til eiendommen avgjør hva som sannsynligvis er gjort og omtrent når. Årstall er derfor alltid et spenn (±2 år), og sannsynlighetsgraden (høy/middels/lav) sier hvor typisk tiltaket er for en bygning på den alderen.Kan ikke brukes til salg, kjøp, verdivurdering, forsikring eller byggesøknad. Spør selger om faktisk oppussing, og se etter dokumentasjon (egenerklæring, tilstandsrapport, el-kontroll).

Sannsynlig siste oppussing: elektrisk anlegg rundt 2022–2026 [S]. Antall sannsynlige tiltak: 11 [S].

  1. ca. 2022–2026Elektrisk anlegg [S]Nytt sikringsskap og oppgradering av elektrisk anleggmiddels sannsynlighet
  2. ca. 2021–2025Nye gulv og overflater [S]Parkett/laminat, maling og nye overflater innvendigmiddels sannsynlighet
  3. ca. 2017–2021Oppussing av bad [S]Nytt gulv og fliser, sanitærutstyr og tettesjikt (membran)høy sannsynlighet
  4. ca. 2016–2020Nytt kjøkken [S]Nye skap, benkeplate og hvitevarermiddels sannsynlighet
  5. ca. 2014–2018Maling av fasade [S]Beising eller maling av yttervegger og vindskiermiddels sannsynlighet
  6. ca. 2012–2016Nytt tak [S]Ny taktekking og undertakmiddels sannsynlighet
  7. ca. 2011–2015Tilbygg eller påbygg [S]Utvidelse av boligen, for eksempel ny stue, ekstra etasje eller garasjelav sannsynlighet
  8. ca. 2010–2014Utskifting av vinduer [S]Nye vinduer og dører med bedre isolasjonmiddels sannsynlighet
  9. ca. 2008–2012Nye gulv og overflater [S]Parkett/laminat, maling og nye overflater innvendigmiddels sannsynlighet
  10. ca. 1992–1996Oppussing av bad [S]Nytt gulv og fliser, sanitærutstyr og tettesjikt (membran)høy sannsynlighet
  11. ca. 1985–1989Maling av fasade [S]Beising eller maling av yttervegger og vindskierhøy sannsynlighet
Annonse

Fasiliteter [S] sannsynlig – ikke ekte

SANNSYNLIG – IKKE EKTE. Dette er hva boliger av denne typen og alderen vanligvis har, ikke opplysninger om denne boligen [S] = sannsynligDette er ikke ekte opplysninger. Listings vet ikke hva akkurat denne boligen har. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: hver fasilitet har en sannsynlighet ut fra hvor vanlig den er i norske enebolig av denne størrelsen (ca. 134 m², 3 soverom) og alderen (byggeår 1974), med en liten variasjon som er låst til eiendommen.Prosenten sier hvor vanlig fasiliteten er for denne typen bolig – ikke at den finnes her. Bare fasiliteter med minst 25 % vises.Ikke bruk dette i salg, kjøp, verdivurdering eller forsikring. Sjekk salgsoppgaven eller spør eier.

Innvendig

  • Peis eller vedovn [S]ca. 65 %
  • Vaskerom / vaskekjellerbod [S]ca. 65 %
  • Kjellerstue eller sokkeldel [S]ca. 55 %
  • Walk-in-garderobe / klesrom [S]ca. 50 %
  • Gulvvarme på bad [S]ca. 40 %
  • Utleiedel (sokkelleilighet) [S]ca. 25 %

Utvendig

  • Hage / egen tomt [S]ca. 90 %
  • Parkering på egen tomt [S]ca. 90 %
  • Terrasse eller uteplass [S]ca. 85 %
  • Garasje eller carport [S]ca. 70 %
  • Utebod / hageskur [S]ca. 50 %

Teknisk

  • Fiber / høyhastighetsbredbånd [S]ca. 95 %
  • Varmepumpe [S]ca. 60 %

Kostnader

Planlagt i nærheten

Innenfor 1,5 kilometer ligger det 6 tiltak som er planlagt, vedtatt eller under bygging.

  • 290 m — 🏘️ Nytt boligområde. Avsatt i kommuneplan
  • 540 m — 🏘️ Nytt boligområde. Avsatt i kommuneplan
  • 560 m — 📋 Driftsbase Støren, gnr.2, bnr. 22 m.fl. (Plansak under arbeid). Under behandling, 2,1 hektar
  • 670 m — 🏘️ Nytt boligområde. Avsatt i kommuneplan, 2,7 hektar
  • 1,2 km — 🏘️ Nytt boligområde. Avsatt i kommuneplan, 11,5 hektar
  • 1,4 km — 🏢 Nytt næringsområde. Regulert

Se fremtiden for dette området →

Annonse

Prisutvikling i regionen

Boligprisene i regionen har steget 3,9 % i året de siste 15 årene. Siste fem år er takten 3,0 % i året.

Typisk leieavkastning i området

  • Brutto leieavkastning — 10,5–14,2 % i året modellert
  • Leienivå — 1 550–2 100 kr per m² per år, avhengig av størrelse SSB, tabell 09895 — leiemarkedsundersøkelsen
  • Kjøpspris — 14 737 kr per m² for enebolig i kommunen

Skoler og barnehager

Nærmeste grunnskole er Støren barneskole, 610 m unna i luftlinje. Den har 242 elever. Nærmeste barnehage er Støren barnehage, 480 m unna.

Grunnskoler

  • 610 m — Støren barneskole (Barneskole, 1.–7. trinn), 242 elever

Barnehager

  • 480 m — Støren barnehage, 37 barn (1–5 år)
  • 1,3 km — Liøya barnehage SA, 79 barn (1–6 år) privat

Videregående

  • 290 m — Gauldal videregående skole

Hvem som bor her

Befolkningen i Midtre Gauldal er 2 år eldre enn i landet ellers. Folketallet har falt 2.5 % siden 2021.

  • Innbyggere — 6 088 i Midtre Gauldal — spredt bebygd 3 per km² Statistisk sentralbyrå
  • Medianalder — 43 år (landet: 41 år)
  • Aldersfordeling — 21 % under 18, 20 % over 67 (landet: 17,1 %)
  • Høyere utdanning — 21,5 % av alle over 16 år har universitet eller høgskole (landet: 38,3 %)
  • Befolkningsvekst — -2,5 % fra 2021 til 2026 (landet: 4,4 %)
Annonse

Kriminalitet

Det ble anmeldt 245 lovbrudd i året i Midtre Gauldal — 39,9 per 1000 innbyggere. Det er færre enn i landet ellers.

  • Alle lovbrudd — klart færre enn i landet ellers 39,9 mot 59,9 SSB, tabell 08487 — anmeldte lovbrudd
  • Eiendomstyveri — klart færre enn i landet ellers 4,7 mot 19,5
  • Vold og mishandling — klart færre enn i landet ellers 5,4 mot 8,2
  • Rusmiddellovbrudd — klart færre enn i landet ellers 2,3 mot 5,3
  • Ordens- og integritetskrenkelse — klart færre enn i landet ellers 3,4 mot 6,1

Nabolag: 7290 [S] estimater

Prisene på kartet er antatte verdier [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag. – ikke salgspriser. Flyfoto © Esri, Maxar, Earthstar Geographics.

Nærliggende boliger

Boliger i nærheten med antatt verdi [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag. – ikke salgspriser og ikke annonser.

Sammenlignbare boliger

Boliger i området med lignende størrelse, type og antall soverom. Ikke solgte boliger – verdiene er estimater [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag.. Vi har ingen salgshistorikk.

Annonse

Estimert salgsproveny [S] estimat

Estimert netto salgsproveny–
Klargjøring og utbedringer [S]–

Maling, småreparasjoner, rydding og eventuell styling før salg. Standard: 0,6 % av salgsprisen.

Salgskostnader [S]–
  • Meglerprovisjon (1,8 %)–
  • Markedsføring og fotografering–
  • Tilstandsrapport–
  • Oppgjør og tinglysing–
  • Boligselgerforsikring–
Estimert total salgskostnad (–)–

Alle beregninger er estimater [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag.Salgskostnader: meglerprovisjon 1,8 % og faste beløp for markedsføring, tilstandsrapport, oppgjør og forsikring er typiske satser i Norge – ikke et tilbud fra noen megler. Dokumentavgift (2,5 %) betales av kjøper. Eventuell skatt på gevinst (22 %) er ikke regnet med – boliger du har bodd i minst ett av de to siste årene er normalt skattefrie. Lånet er det du selv legger inn. og gis kun som informasjon. Faktiske beløp varierer.

Dokumenter

Kilder og forbehold

Tall med kildenavn kommer rett fra registeret. Estimert verdi, eiendomsskatt og solforhold er våre egne anslag — ikke takst.

Vi mangler salgshistorikk og eierskap. Sjekk viktige opplysninger hos Kartverket.

Danske adresser og selskaper ligger på listings.dk.

Annonse

Listings kan ta feil. Sjekk viktige opplysninger.