Hopp til innhold
Oppslag · offentlige registre
Hva vet du om Enoddveien 1514, Budalen?
Enoddveien 1514Byggeår (est.) 1950 | Tomt: 5 545 984 m²
Se fremtiden

Enoddveien 1514, Budalen

Eiendommen ligger i Midtre Gauldal kommune. Byggeåret er estimert til 1950. Tomta er på 5 545 984 m².

Listings prisestimat5,7 mill. krSannsynlig spenn 3,2 mill. kr – 8,3 mill. kr. Modellanslag fra SSB-priser, ikke en takst. Slik regnes detEiendommen har 3 adresser og 17 bygninger. Estimatet gjelder bygningen på denne adressen, ikke hele eiendommen.

Matrikkel og eiendom

Matrikkelnummer
5027-169/1 (kommune-gnr/bnr)
Kommune
Midtre Gauldal
Postnummer
7298 Budalen
Bygninger på eiendommen
17 (hovedbygg: enebolig med hybelleilighet, sokkelleilighet o.l.)
Tomteareal
5 545 984 m²

Andre adresser på samme matrikkelenhet

Nærmiljø

Henter kollektiv, dagligvare og apotek i nærheten …

Nærmiljø fra OpenStreetMap-bidragsytere (© OpenStreetMap), målt i luftlinje.

Matrikkeldata fra Kartverket.

Prisutvikling siden 1950

Byggeår 1950 (estimert). Anslått verdi gikk fra 139 000 kr til 5,7 mill. kr, omtrent ×41 eller 5,0 % i året.

02,0 mill.4,0 mill.6,0 mill.8,0 mill.1950196519801995201020251950: 139 192 kr1951: 160 607 kr1952: 174 883 kr1953: 178 452 kr1954: 185 590 kr1955: 185 590 kr1956: 192 728 kr1957: 199 866 kr1958: 210 573 kr1959: 214 142 kr1960: 214 142 kr1961: 217 711 kr1962: 231 987 kr1963: 235 556 kr1964: 253 402 kr1965: 260 540 kr1966: 271 247 kr1967: 281 954 kr1968: 292 661 kr1969: 299 799 kr1970: 331 920 kr1971: 353 335 kr1972: 378 318 kr1973: 406 870 kr1974: 446 129 kr1975: 496 096 kr1976: 542 493 kr1977: 592 460 kr1978: 638 857 kr1979: 670 979 kr1980: 742 359 kr1981: 845 861 kr1982: 942 225 kr1983: 1 020 744 kr1984: 1 084 987 kr1985: 1 145 660 kr1986: 1 227 748 kr1987: 1 338 388 kr1988: 1 424 045 kr1989: 1 491 857 kr1990: 1 552 530 kr1991: 1 602 497 kr1992: 1 641 756 kr1993: 1 681 016 kr1994: 1 702 430 kr1995: 1 745 258 kr1996: 1 766 673 kr1997: 1 813 070 kr1998: 1 852 329 kr1999: 1 895 158 kr2000: 1 955 831 kr2001: 2 012 936 kr2002: 2 041 488 kr2003: 2 091 455 kr2004: 2 102 162 kr2005: 2 130 714 kr2006: 2 397 463 kr2007: 2 642 937 kr2008: 2 758 718 kr2009: 2 732 125 kr2010: 2 986 600 kr2011: 3 275 032 kr2012: 3 587 193 kr2013: 3 749 615 kr2014: 3 889 944 kr2015: 4 091 233 kr2016: 4 299 068 kr2017: 4 407 485 kr2018: 4 397 257 kr2019: 4 416 486 kr2020: 4 587 500 kr2021: 5 019 125 kr2022: 5 342 332 kr2023: 5 347 242 kr2024: 5 415 974 kr2025: 5 455 659 kr2026: 5 740 000 kr

Regnet bakover fra dagens estimat med SSBs prisindeks for eneboliger i Trøndelag ellers (tabell 07221, fra 1992); før 1992 følger prisen SSBs konsumprisindeks (tabell 14711), siden SSB ikke har boligprisindeks lenger tilbake. Det er en modell for typisk prisutvikling, ikke eiendommens faktiske salgshistorikk. Byggeåret er estimert fra SSBs fordeling av boliger etter byggeår i kommunen (tabell 06266).

Fremtidig vekst 2026–2100

Modellert verdi, i løpende kroner: 13 mill. kr i 2050 og 58 mill. kr i 2100.

020 mill.40 mill.60 mill.80 mill.2026204120562071208621002026: 5 740 000 kr2027: 5 952 594 kr2028: 6 169 786 kr2029: 6 391 673 kr2030: 6 618 357 kr2031: 6 849 947 kr2032: 7 086 553 kr2033: 7 328 296 kr2034: 7 575 297 kr2035: 7 827 686 kr2036: 8 085 596 kr2037: 8 349 167 kr2038: 8 618 544 kr2039: 8 893 875 kr2040: 9 175 315 kr2041: 9 465 066 kr2042: 9 763 485 kr2043: 10 070 944 kr2044: 10 387 834 kr2045: 10 714 562 kr2046: 11 051 551 kr2047: 11 399 243 kr2048: 11 758 101 kr2049: 12 128 605 kr2050: 12 511 259 kr2051: 12 906 586 kr2052: 13 315 135 kr2053: 13 737 477 kr2054: 14 174 209 kr2055: 14 625 954 kr2056: 15 093 363 kr2057: 15 577 116 kr2058: 16 077 925 kr2059: 16 596 531 kr2060: 17 133 710 kr2061: 17 686 465 kr2062: 18 255 275 kr2063: 18 840 633 kr2064: 19 443 046 kr2065: 20 063 039 kr2066: 20 701 150 kr2067: 21 357 936 kr2068: 22 033 970 kr2069: 22 729 840 kr2070: 23 446 156 kr2071: 24 183 543 kr2072: 24 942 646 kr2073: 25 724 131 kr2074: 26 528 681 kr2075: 27 357 002 kr2076: 28 209 820 kr2077: 29 087 884 kr2078: 29 991 966 kr2079: 30 922 858 kr2080: 31 881 379 kr2081: 32 868 373 kr2082: 33 884 706 kr2083: 34 931 274 kr2084: 36 008 997 kr2085: 37 118 825 kr2086: 38 261 735 kr2087: 39 438 733 kr2088: 40 650 857 kr2089: 41 899 176 kr2090: 43 184 790 kr2091: 44 508 833 kr2092: 45 872 473 kr2093: 47 276 912 kr2094: 48 723 390 kr2095: 50 213 184 kr2096: 51 747 608 kr2097: 53 328 018 kr2098: 54 955 808 kr2099: 56 632 416 kr2100: 58 359 324 kr
  • 20306,6 mill. kr
  • 20409,2 mill. kr
  • 205013 mill. kr
  • 207527 mill. kr
  • 210058 mill. kr

Modell, ikke en prognose eller et råd. Konsumprisvekst 2 % i året pluss realvekst som starter på 2,2 % (regionens historiske realvekst, SSB 07221 mot konsumprisindeksen) og trekkes mot 1 % over ca. 20 år, justert ned 0,4 prosentpoeng for kommunens befolkningsvekst mot landet (SSBs framskriving, til 2040). Faktisk utvikling avhenger av rente, inntekt, politikk og bolig­tilbud.

Relevante grupper for degBoligmarked, priser og nabolag i Midtre Gauldal: bli med i samtalen i gruppene for Budalen, Midtre Gauldal kommune og Trøndelag fylke.
PunktVurdering
ByggEnebolig med hybelleilighet, sokkelleilighet o.l.
Tomt5 545 984 m²
Leie10,5–14,2 %
Pris14 737 kr/m²
Prisvekst+3,0 % i året
Bebygd0,0 %
Planer1, nærmeste 914 m
Skole740 m
Barnehage740 m
Befolkning-2,5 % siden 2021

Bygninger

  • Bygget dekker 367 m² av tomta, 5 bygg på 564 m² til sammen

Plantegning antatt

Antall etasjer 4 estimert – antall etasjer er ikke registrert for denne bygningen, så tallet er et estimat ut fra bygningstype og størrelse.

TRAPPEHUS17,3 m²FELLES-BOD19,5 m²STUE/KJØKKEN36,4 m²ENTRÉ7,6 m²BAD7,6 m²SOVEROM22,4 m²STUE/KJØKKEN36,4 m²ENTRÉ7,6 m²BAD7,6 m²SOVEROM22,4 m²TRAPPEHUS17,3 m²FELLES-BOD19,5 m²STUE/KJØKKEN36,4 m²ENTRÉ7,6 m²BAD7,6 m²SOVEROM22,4 m²STUE/KJØKKEN36,4 m²ENTRÉ7,6 m²BAD7,6 m²SOVEROM22,4 m²27,90 m13,20 mN1. ETASJE (4 LEILIGHETER)Enoddveien 1514, 7298 BUDALEN · M 1:100 (omtrentlig)04 mANTATT PLANLØSNING – BASERT PÅ SANNSYNLIGHET.IKKE EN FAKTISK PLANTEGNING.
TRAPPEHUS17,3 m²FELLES-BOD19,5 m²STUE/KJØKKEN36,4 m²ENTRÉ7,6 m²BAD7,6 m²SOVEROM22,4 m²STUE/KJØKKEN36,4 m²ENTRÉ7,6 m²BAD7,6 m²SOVEROM22,4 m²TRAPPEHUS17,3 m²FELLES-BOD19,5 m²STUE/KJØKKEN36,4 m²ENTRÉ7,6 m²BAD7,6 m²SOVEROM22,4 m²STUE/KJØKKEN36,4 m²ENTRÉ7,6 m²BAD7,6 m²SOVEROM22,4 m²27,90 m13,20 mN2. ETASJE (4 LEILIGHETER)Enoddveien 1514, 7298 BUDALEN · M 1:100 (omtrentlig)04 mANTATT PLANLØSNING – BASERT PÅ SANNSYNLIGHET.IKKE EN FAKTISK PLANTEGNING.
TRAPPEHUS17,3 m²FELLES-BOD19,5 m²STUE/KJØKKEN36,4 m²ENTRÉ7,6 m²BAD7,6 m²SOVEROM22,4 m²STUE/KJØKKEN36,4 m²ENTRÉ7,6 m²BAD7,6 m²SOVEROM22,4 m²TRAPPEHUS17,3 m²FELLES-BOD19,5 m²STUE/KJØKKEN36,4 m²ENTRÉ7,6 m²BAD7,6 m²SOVEROM22,4 m²STUE/KJØKKEN36,4 m²ENTRÉ7,6 m²BAD7,6 m²SOVEROM22,4 m²27,90 m13,20 mN3. ETASJE (4 LEILIGHETER)Enoddveien 1514, 7298 BUDALEN · M 1:100 (omtrentlig)04 mANTATT PLANLØSNING – BASERT PÅ SANNSYNLIGHET.IKKE EN FAKTISK PLANTEGNING.
TRAPPEHUS17,3 m²FELLES-BOD19,5 m²STUE/KJØKKEN36,4 m²ENTRÉ7,6 m²BAD7,6 m²SOVEROM22,4 m²STUE/KJØKKEN36,4 m²ENTRÉ7,6 m²BAD7,6 m²SOVEROM22,4 m²TRAPPEHUS17,3 m²FELLES-BOD19,5 m²STUE/KJØKKEN36,4 m²ENTRÉ7,6 m²BAD7,6 m²SOVEROM22,4 m²STUE/KJØKKEN36,4 m²ENTRÉ7,6 m²BAD7,6 m²SOVEROM22,4 m²27,90 m13,20 mN4. ETASJE (4 LEILIGHETER)Enoddveien 1514, 7298 BUDALEN · M 1:100 (omtrentlig)04 mANTATT PLANLØSNING – BASERT PÅ SANNSYNLIGHET.IKKE EN FAKTISK PLANTEGNING.

Sannsynlighetsbasert illustrasjon – ikke en faktisk plantegning. Listings har ikke tilgang til bygningens egentlige rominndeling (den finnes ikke i matrikkelen). Tegningen er beregnet av en algoritme ut fra grunnflaten på ca. 367 m² fra OpenStreetMap, antall etasjer (estimert), bygningstypen (boligblokk), og hvordan slike boliger vanligvis er innredet i Norge. Form, mål, rom, vegger, dører, vinduer og møbler kan avvike helt fra virkeligheten. Må ikke brukes til salg, kjøp, byggesøknad eller verdivurdering.

Annonse

Antatt leieinntekt og yield [S] sannsynlig

  • Sannsynlig leieinntekt per leilighet ca. 11 000 kr per måned [S] = sannsynligDette er et estimat basert på sannsynlighet – ikke en verdivurdering, et leietilbud eller en garanti. [S] betyr «sannsynlig».Areal: ca. 70 m² per leilighet – antatt planløsning, justert mot 1 soverom (typisk størrelse for så mange soverom). Antall soverom i den antatte planløsningen: 1.Leie per m²: 1 897 kr per år (spenn 1 550–2 100). Kilde: SSB leiemarkedsundersøkelsen (tabell 09895), prissone «tettsteder med 2 000–19 999 innbyggere». Mindre boliger får høyere leie per m² enn store.Kjøpspris for yield: 32 582 kr per m² (SSB kvadratmeterpris, tabell 14545, for blokkleilighet i kommunen) → antatt verdi ca. 2 280 000 kr.Yield (brutto) = årsleie ÷ kjøpssum, før felleskostnader, eiendomsskatt, vedlikehold, ledighet og skatt. Netto er typisk 1–2 prosentpoeng lavere. (spenn 9 500 kr–13 000 kr)
  • Hele bygget ca. 177 000 kr per måned for 16 leiligheter [S] = sannsynligDette er et estimat basert på sannsynlighet – ikke en verdivurdering, et leietilbud eller en garanti. [S] betyr «sannsynlig».Areal: ca. 70 m² per leilighet – antatt planløsning, justert mot 1 soverom (typisk størrelse for så mange soverom). Antall soverom i den antatte planløsningen: 1.Leie per m²: 1 897 kr per år (spenn 1 550–2 100). Kilde: SSB leiemarkedsundersøkelsen (tabell 09895), prissone «tettsteder med 2 000–19 999 innbyggere». Mindre boliger får høyere leie per m² enn store.Kjøpspris for yield: 32 582 kr per m² (SSB kvadratmeterpris, tabell 14545, for blokkleilighet i kommunen) → antatt verdi ca. 2 280 000 kr.Yield (brutto) = årsleie ÷ kjøpssum, før felleskostnader, eiendomsskatt, vedlikehold, ledighet og skatt. Netto er typisk 1–2 prosentpoeng lavere.
  • Yield (brutto) ca. 5,8 % per år [S] = sannsynligDette er et estimat basert på sannsynlighet – ikke en verdivurdering, et leietilbud eller en garanti. [S] betyr «sannsynlig».Areal: ca. 70 m² per leilighet – antatt planløsning, justert mot 1 soverom (typisk størrelse for så mange soverom). Antall soverom i den antatte planløsningen: 1.Leie per m²: 1 897 kr per år (spenn 1 550–2 100). Kilde: SSB leiemarkedsundersøkelsen (tabell 09895), prissone «tettsteder med 2 000–19 999 innbyggere». Mindre boliger får høyere leie per m² enn store.Kjøpspris for yield: 32 582 kr per m² (SSB kvadratmeterpris, tabell 14545, for blokkleilighet i kommunen) → antatt verdi ca. 2 280 000 kr.Yield (brutto) = årsleie ÷ kjøpssum, før felleskostnader, eiendomsskatt, vedlikehold, ledighet og skatt. Netto er typisk 1–2 prosentpoeng lavere. (spenn 5,0–6,8 %)

[S] = sannsynlig: et estimat beregnet ut fra bygningstype, antatt areal og antall soverom, og SSBs tall for leie og kvadratmeterpris. Trykk på [S] for å se hva som ligger til grunn. Ikke et tilbud eller en verdivurdering.

Oppussing [S] sannsynlig – ikke ekte

SANNSYNLIG – IKKE EKTE. Dette er et beregnet estimat, ikke registrerte opplysninger [S] = sannsynligDette er ikke ekte oppussingshistorikk. Listings har ingen opplysninger om hva som faktisk er gjort på eiendommen. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: ut fra bygningens alder (byggeår 1950) og typiske levetider for bygningsdeler (bad ca. 25 år, kjøkken ca. 22, tak ca. 38, vinduer ca. 33 og så videre).En tilfeldighet som er låst til eiendommen avgjør hva som sannsynligvis er gjort og omtrent når. Årstall er derfor alltid et spenn (±2 år), og sannsynlighetsgraden (høy/middels/lav) sier hvor typisk tiltaket er for en bygning på den alderen.Kan ikke brukes til salg, kjøp, verdivurdering, forsikring eller byggesøknad. Spør selger om faktisk oppussing, og se etter dokumentasjon (egenerklæring, tilstandsrapport, el-kontroll).

Sannsynlig siste oppussing: nye gulv og overflater rundt 2015–2019 [S]. Antall sannsynlige tiltak: 12 [S].

  1. ca. 2015–2019Nye gulv og overflater [S]Nye gulv og maling i leilighetenelav sannsynlighet
  2. ca. 2015–2019Nytt tak [S]Ny taktekking og takrennermiddels sannsynlighet
  3. ca. 2013–2017Fasaderehabilitering [S]Vask, maling eller utbedring av fasaden (sameiets vedlikehold)lav sannsynlighet
  4. ca. 2012–2016Oppgradering av heis og fellesanlegg [S]Ny heis, ventilasjon eller brannsikring i fellesarealenelav sannsynlighet
  5. ca. 2009–2013Oppussing av bad [S]Nytt bad i leilighetene (typisk ved overtakelse eller sameiets rehabilitering)middels sannsynlighet
  6. ca. 2002–2006Fasaderehabilitering [S]Vask, maling eller utbedring av fasaden (sameiets vedlikehold)middels sannsynlighet
  7. ca. 1998–2002Oppussing av bad [S]Nytt bad i leilighetene (typisk ved overtakelse eller sameiets rehabilitering)middels sannsynlighet
  8. ca. 1998–2002Nye gulv og overflater [S]Nye gulv og maling i leilighetenemiddels sannsynlighet
  9. ca. 1983–1987Fasaderehabilitering [S]Vask, maling eller utbedring av fasaden (sameiets vedlikehold)middels sannsynlighet
  10. ca. 1983–1987Nytt tak [S]Ny taktekking og takrennermiddels sannsynlighet
  11. ca. 1976–1980Nye gulv og overflater [S]Nye gulv og maling i leilighetenemiddels sannsynlighet
  12. ca. 1972–1976Oppussing av bad [S]Nytt bad i leilighetene (typisk ved overtakelse eller sameiets rehabilitering)høy sannsynlighet

Fasiliteter [S] sannsynlig – ikke ekte

SANNSYNLIG – IKKE EKTE. Dette er hva boliger av denne typen og alderen vanligvis har, ikke opplysninger om denne boligen [S] = sannsynligDette er ikke ekte opplysninger. Listings vet ikke hva akkurat denne boligen har. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: hver fasilitet har en sannsynlighet ut fra hvor vanlig den er i norske boligblokk av denne størrelsen (ca. 70 m², 1 soverom) og alderen (byggeår 1950), med en liten variasjon som er låst til eiendommen.Prosenten sier hvor vanlig fasiliteten er for denne typen bolig – ikke at den finnes her. Bare fasiliteter med minst 25 % vises.Ikke bruk dette i salg, kjøp, verdivurdering eller forsikring. Sjekk salgsoppgaven eller spør eier.

Innvendig

  • Balkong eller terrasse [S]ca. 90 %
  • Gulvvarme på bad [S]ca. 55 %

Fellesareal

  • Bod i kjeller eller loft [S]ca. 95 %
  • Videoport / porttelefon [S]ca. 85 %
  • Heis [S]ca. 85 %
  • Sykkelparkering / sykkelrom [S]ca. 80 %
  • Parkering (garasjeanlegg eller plass) [S]ca. 60 %
  • Fellesvaskeri [S]ca. 40 %
  • Felles takterrasse eller bakgård [S]ca. 25 %

Teknisk

  • Fiber / høyhastighetsbredbånd [S]ca. 90 %
  • Fjernvarme eller felles varmesentral [S]ca. 40 %
  • Ladepunkter for elbil [S]ca. 25 %
Annonse

Kostnader

Planlagt i nærheten

Innenfor 1,5 kilometer ligger det 1 tiltak som er planlagt, vedtatt eller under bygging.

  • 910 m — 🏢 Nytt næringsområde. Avsatt i kommuneplan

Se fremtiden for dette området →

Prisutvikling i regionen

Boligprisene i regionen har steget 3,9 % i året de siste 15 årene. Siste fem år er takten 3,0 % i året.

Typisk leieavkastning i området

  • Brutto leieavkastning — 10,5–14,2 % i året modellert
  • Leienivå — 1 550–2 100 kr per m² per år, avhengig av størrelse SSB, tabell 09895 — leiemarkedsundersøkelsen
  • Kjøpspris — 14 737 kr per m² for enebolig i kommunen

Skoler og barnehager

Nærmeste grunnskole er Budal Oppvekstområde avd skole, 740 m unna i luftlinje. Den har 33 elever. Nærmeste barnehage er Budal Oppvekstområde avd barnehage, 740 m unna.

Grunnskoler

  • 740 m — Budal Oppvekstområde avd skole (Barneskole, 1.–7. trinn), 33 elever

Barnehager

  • 740 m — Budal Oppvekstområde avd barnehage, 30 barn (1–5 år)

Videregående

  • 19,6 km — Gauldal videregående skole
Annonse

Hvem som bor her

Befolkningen i Midtre Gauldal er 2 år eldre enn i landet ellers. Folketallet har falt 2.5 % siden 2021.

  • Innbyggere — 6 088 i Midtre Gauldal — spredt bebygd 3 per km² Statistisk sentralbyrå
  • Medianalder — 43 år (landet: 41 år)
  • Aldersfordeling — 21 % under 18, 20 % over 67 (landet: 17,1 %)
  • Høyere utdanning — 21,5 % av alle over 16 år har universitet eller høgskole (landet: 38,3 %)
  • Befolkningsvekst — -2,5 % fra 2021 til 2026 (landet: 4,4 %)

Kriminalitet

Det ble anmeldt 245 lovbrudd i året i Midtre Gauldal — 39,9 per 1000 innbyggere. Det er færre enn i landet ellers.

  • Alle lovbrudd — klart færre enn i landet ellers 39,9 mot 59,9 SSB, tabell 08487 — anmeldte lovbrudd
  • Eiendomstyveri — klart færre enn i landet ellers 4,7 mot 19,5
  • Vold og mishandling — klart færre enn i landet ellers 5,4 mot 8,2
  • Rusmiddellovbrudd — klart færre enn i landet ellers 2,3 mot 5,3
  • Ordens- og integritetskrenkelse — klart færre enn i landet ellers 3,4 mot 6,1

Hva markedet ikke ser

Tallene over beskriver eiendommen. Disse sammenligner den med området rundt.

  • Flere bygg enn gata — 17 bygg registrert, mot 3 for en typisk adresse blant de 54 i gata.
Annonse

Nabolag: 7298 [S] estimater

Prisene på kartet er antatte verdier [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag. – ikke salgspriser. Flyfoto © Esri, Maxar, Earthstar Geographics.

Nærliggende boliger

Boliger i nærheten med antatt verdi [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag. – ikke salgspriser og ikke annonser.

Sammenlignbare boliger

Boliger i området med lignende størrelse, type og antall soverom. Ikke solgte boliger – verdiene er estimater [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag.. Vi har ingen salgshistorikk.

Annonse

Estimert salgsproveny [S] estimat

Estimert netto salgsproveny–
Klargjøring og utbedringer [S]–

Maling, småreparasjoner, rydding og eventuell styling før salg. Standard: 0,6 % av salgsprisen.

Salgskostnader [S]–
  • Meglerprovisjon (1,8 %)–
  • Markedsføring og fotografering–
  • Tilstandsrapport–
  • Oppgjør og tinglysing–
  • Boligselgerforsikring–
Estimert total salgskostnad (–)–

Alle beregninger er estimater [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag.Salgskostnader: meglerprovisjon 1,8 % og faste beløp for markedsføring, tilstandsrapport, oppgjør og forsikring er typiske satser i Norge – ikke et tilbud fra noen megler. Dokumentavgift (2,5 %) betales av kjøper. Eventuell skatt på gevinst (22 %) er ikke regnet med – boliger du har bodd i minst ett av de to siste årene er normalt skattefrie. Lånet er det du selv legger inn. og gis kun som informasjon. Faktiske beløp varierer.

Dokumenter

Kilder og forbehold

Tall med kildenavn kommer rett fra registeret. Estimert verdi, eiendomsskatt og solforhold er våre egne anslag — ikke takst.

Vi mangler salgshistorikk og eierskap. Sjekk viktige opplysninger hos Kartverket.

Danske adresser og selskaper ligger på listings.dk.

Annonse

Listings kan ta feil. Sjekk viktige opplysninger.