Hopp til innhold
Oppslag · offentlige registre
Hva vet du om Budalsveien 1530, Budalen?
Budalsveien 1530Byggeår (est.) 1977 | Tomt: 904 m²
Se fremtiden

Budalsveien 1530, Budalen

Eiendommen ligger i Midtre Gauldal kommune. Byggeåret er estimert til 1977. Tomta er på 904 m².

Listings prisestimat3,1 mill. krSannsynlig spenn 2,3 mill. kr – 3,9 mill. kr. Modellanslag fra SSB-priser, ikke en takst. Slik regnes det

Areal og boligdata

Verdier med [S] er basert på sannsynlighet og ikke registrert. Hold musepekeren over eller trykk på [S] for å se hvordan tallet er regnet ut.

Boligtype
Fritidsbolig
BRA bruksareal
125 m²
BRA-i internt bruksareal
115 m²
BRA-e eksternt bruksareal
4 m²
BRA-b balkong/terrasse
6 m²
BTA bruttoareal
138 m²
BYA bebygd areal
114 m²
TBA tillegg for bebygd areal
18 m²
%-BYA utnyttingsgrad
15 %
Etasjer antall
1
Antall rom
5
Antall soverom
3 (3–4)
Energimerking sannsynlig
F (36 %; E 26 %, G 24 %)

Flere sannsynlige opplysninger

Disse opplysningene finnes ikke i registrene, så de er modellert fra byggeår, type og beliggenhet. Hver verdi har en [S] som forklarer hvordan den er regnet.

Byggemateriale bærende konstruksjon
Tre (96 %)
Takform
Saltak (58 %) (pulttak 38 %)
Kjeller
Sannsynligvis nei (kjeller 8 %)
Parkeringsplasser
1
Eierform
Selveier (98 %)
Oppvarming hovedkilde
Elektrisk (panelovner, gulvvarme) (92 %)
Vann og avløp
Offentlig anlegg (85 %)

Estimerte løpende kostnader

Eiendomsskatt per år
ca. 4 200 kr/år (2 700–6 400)
Strøm per år
ca. 55 600 kr/år (ca. 31 600 kWh)
Internett per måned
ca. 720 kr/mnd (500–950)
TV og strømmetjenester per måned
ca. 420 kr/mnd (200–700)
Forsikring per år
ca. 9 500 kr/år
Vedlikehold per år, avsatt
ca. 18 800 kr/år
Sum løpende boutgifter uten lån, per måned
ca. 8 500 kr/mnd

Hvis du kjøper

Lån 85 % av verdiestimatet
ca. 2 652 000 kr
Egenkapital 15 %
ca. 468 000 kr
Månedlig terminbeløp annuitet, 25 år, 5,2 %
ca. 15 800 kr/mnd
Dokumentavgift ved selveier, engangs
ca. 78 000 kr
Totalt per måned lån + løpende boutgifter
ca. 24 300 kr/mnd

Matrikkel og eiendom

Matrikkelnummer
5027-181/33 (kommune-gnr/bnr)
Kommune
Midtre Gauldal
Postnummer
7298 Budalen
Bygninger på eiendommen
1 (hovedbygg: fritidsbygning (hytter, sommerhus o.l.))
Tomteareal
904 m²

Nærmiljø

Henter kollektiv, dagligvare og apotek i nærheten …

Nærmiljø fra OpenStreetMap-bidragsytere (© OpenStreetMap), målt i luftlinje.

Matrikkeldata fra Kartverket.

Annonse

Prisutvikling siden 1977

Byggeår 1977 (estimert). Anslått verdi gikk fra 313 000 kr til 3,1 mill. kr, omtrent ×10,0 eller 4,8 % i året.

01,0 mill.2,0 mill.3,0 mill.4,0 mill.1977198719972007201720261977: 313 458 kr1978: 338 006 kr1979: 355 001 kr1980: 392 767 kr1981: 447 528 kr1982: 498 512 kr1983: 540 055 kr1984: 574 044 kr1985: 606 145 kr1986: 649 576 kr1987: 708 113 kr1988: 753 433 kr1989: 789 310 kr1990: 821 412 kr1991: 847 848 kr1992: 868 619 kr1993: 889 391 kr1994: 900 720 kr1995: 923 380 kr1996: 934 710 kr1997: 959 258 kr1998: 980 029 kr1999: 1 002 689 kr2000: 1 034 790 kr2001: 1 065 003 kr2002: 1 080 109 kr2003: 1 106 545 kr2004: 1 112 210 kr2005: 1 127 317 kr2006: 1 275 083 kr2007: 1 412 233 kr2008: 1 456 650 kr2009: 1 457 083 kr2010: 1 588 167 kr2011: 1 751 317 kr2012: 1 899 733 kr2013: 1 991 817 kr2014: 2 062 667 kr2015: 2 166 667 kr2016: 2 281 067 kr2017: 2 355 817 kr2018: 2 356 250 kr2019: 2 370 983 kr2020: 2 464 150 kr2021: 2 697 500 kr2022: 2 849 167 kr2023: 2 879 067 kr2024: 2 920 667 kr2025: 2 965 083 kr2026: 3 120 000 kr

Regnet bakover fra dagens estimat med SSBs prisindeks for brukte boliger i Trøndelag ellers (tabell 07221, fra 1992); før 1992 følger prisen SSBs konsumprisindeks (tabell 14711), siden SSB ikke har boligprisindeks lenger tilbake. Det er en modell for typisk prisutvikling, ikke eiendommens faktiske salgshistorikk. Byggeåret er estimert fra SSBs fordeling av boliger etter byggeår i kommunen (tabell 06266).

Fremtidig vekst 2026–2100

Modellert verdi, i løpende kroner: 6,9 mill. kr i 2050 og 33 mill. kr i 2100.

010 mill.20 mill.30 mill.40 mill.2026204120562071208621002026: 3 120 000 kr2027: 3 239 534 kr2028: 3 361 663 kr2029: 3 486 438 kr2030: 3 613 912 kr2031: 3 744 142 kr2032: 3 877 187 kr2033: 4 013 110 kr2034: 4 151 978 kr2035: 4 293 859 kr2036: 4 438 826 kr2037: 4 586 953 kr2038: 4 738 320 kr2039: 4 893 007 kr2040: 5 051 099 kr2041: 5 213 807 kr2042: 5 381 330 kr2043: 5 553 875 kr2044: 5 731 658 kr2045: 5 914 906 kr2046: 6 103 855 kr2047: 6 298 751 kr2048: 6 499 851 kr2049: 6 707 423 kr2050: 6 921 747 kr2051: 7 143 117 kr2052: 7 371 836 kr2053: 7 608 224 kr2054: 7 852 614 kr2055: 8 105 352 kr2056: 8 366 803 kr2057: 8 637 345 kr2058: 8 917 375 kr2059: 9 207 307 kr2060: 9 507 574 kr2061: 9 816 515 kr2062: 10 134 396 kr2063: 10 461 492 kr2064: 10 798 086 kr2065: 11 144 471 kr2066: 11 500 946 kr2067: 11 867 821 kr2068: 12 245 415 kr2069: 12 634 058 kr2070: 13 034 088 kr2071: 13 445 855 kr2072: 13 869 717 kr2073: 14 306 045 kr2074: 14 755 221 kr2075: 15 217 639 kr2076: 15 693 703 kr2077: 16 183 830 kr2078: 16 688 451 kr2079: 17 208 008 kr2080: 17 742 958 kr2081: 18 293 770 kr2082: 18 860 928 kr2083: 19 444 932 kr2084: 20 046 294 kr2085: 20 665 544 kr2086: 21 303 227 kr2087: 21 959 904 kr2088: 22 636 153 kr2089: 23 332 571 kr2090: 24 049 771 kr2091: 24 788 385 kr2092: 25 549 065 kr2093: 26 332 480 kr2094: 27 139 323 kr2095: 27 970 305 kr2096: 28 826 159 kr2097: 29 707 641 kr2098: 30 615 528 kr2099: 31 550 622 kr2100: 32 513 749 kr
  • 20303,6 mill. kr
  • 20405,1 mill. kr
  • 20506,9 mill. kr
  • 207515 mill. kr
  • 210033 mill. kr

Modell, ikke en prognose eller et råd. Konsumprisvekst 2 % i året pluss realvekst som starter på 2,3 % (regionens historiske realvekst, SSB 07221 mot konsumprisindeksen) og trekkes mot 1 % over ca. 20 år, justert ned 0,4 prosentpoeng for kommunens befolkningsvekst mot landet (SSBs framskriving, til 2040). Faktisk utvikling avhenger av rente, inntekt, politikk og bolig­tilbud.

Relevante grupper for degBoligmarked, priser og nabolag i Midtre Gauldal: bli med i samtalen i gruppene for Budalen, Midtre Gauldal kommune og Trøndelag fylke.
PunktVurdering
ByggFritidsbygning (hytter, sommerhus o.l.)
Tomt904 m²
Pris32 582 kr/m²
Prisvekst+3,0 % i året
Planer1, nærmeste 271 m
Skole57 m
Barnehage57 m
Befolkning-2,5 % siden 2021

Bygninger

  • Bygget dekker 114 m² av tomta
Annonse

Plantegning antatt

Antall etasjer 1 estimert – antall etasjer er ikke registrert for denne bygningen, så tallet er et estimat ut fra bygningstype og størrelse.

ENTRÉ6,6 m²GANG4,4 m²GANG6,6 m²STUE/KJØKKEN23,5 m²SPISESTUE19,3 m²SOVEROM 115,8 m²SOVEROM 213,3 m²BAD9,2 m²SOVEROM 314,8 m²11,70 m9,70 mNPLANBudalsveien 1530, 7298 BUDALEN · BRA ca. 100 m² · M 1:100 (omtrentlig)04 mANTATT PLANLØSNING – BASERT PÅ SANNSYNLIGHET.IKKE EN FAKTISK PLANTEGNING.

Sannsynlighetsbasert illustrasjon – ikke en faktisk plantegning. Listings har ikke tilgang til bygningens egentlige rominndeling (den finnes ikke i matrikkelen). Tegningen er beregnet av en algoritme ut fra grunnflaten på ca. 114 m² fra OpenStreetMap, antall etasjer (estimert), bygningstypen (fritidsbolig), og hvordan slike boliger vanligvis er innredet i Norge. Form, mål, rom, vegger, dører, vinduer og møbler kan avvike helt fra virkeligheten. Må ikke brukes til salg, kjøp, byggesøknad eller verdivurdering.

Antatt leieinntekt og yield [S] sannsynlig

  • Sannsynlig leieinntekt ca. 14 000 kr per måned [S] = sannsynligDette er et estimat basert på sannsynlighet – ikke en verdivurdering, et leietilbud eller en garanti. [S] betyr «sannsynlig».Areal: ca. 100 m² – antatt planløsning, justert mot 3 soverom (typisk størrelse for så mange soverom). Antall soverom i den antatte planløsningen: 3.Leie per m²: 1 700 kr per år (spenn 1 200–2 200). Kilde: grov antakelse uten SSB-grunnlag (egen tommelfingerverdi for fritidsbolig). Mindre boliger får høyere leie per m² enn store.Kjøpspris for yield: 30 000 kr per m² (antakelse for landet) → antatt verdi ca. 3 000 000 kr.Yield (brutto) = årsleie ÷ kjøpssum, før felleskostnader, eiendomsskatt, vedlikehold, ledighet og skatt. Netto er typisk 1–2 prosentpoeng lavere.Hytter leies ut sesongbasert, så tallet er særlig usikkert. (spenn 10 000 kr–20 000 kr)
  • Yield (brutto) ca. 5,7 % per år [S] = sannsynligDette er et estimat basert på sannsynlighet – ikke en verdivurdering, et leietilbud eller en garanti. [S] betyr «sannsynlig».Areal: ca. 100 m² – antatt planløsning, justert mot 3 soverom (typisk størrelse for så mange soverom). Antall soverom i den antatte planløsningen: 3.Leie per m²: 1 700 kr per år (spenn 1 200–2 200). Kilde: grov antakelse uten SSB-grunnlag (egen tommelfingerverdi for fritidsbolig). Mindre boliger får høyere leie per m² enn store.Kjøpspris for yield: 30 000 kr per m² (antakelse for landet) → antatt verdi ca. 3 000 000 kr.Yield (brutto) = årsleie ÷ kjøpssum, før felleskostnader, eiendomsskatt, vedlikehold, ledighet og skatt. Netto er typisk 1–2 prosentpoeng lavere.Hytter leies ut sesongbasert, så tallet er særlig usikkert. (spenn 4,0–7,9 %)

[S] = sannsynlig: et estimat beregnet ut fra bygningstype, antatt areal og antall soverom, og SSBs tall for leie og kvadratmeterpris. Trykk på [S] for å se hva som ligger til grunn. Ikke et tilbud eller en verdivurdering.

Oppussing [S] sannsynlig – ikke ekte

SANNSYNLIG – IKKE EKTE. Dette er et beregnet estimat, ikke registrerte opplysninger [S] = sannsynligDette er ikke ekte oppussingshistorikk. Listings har ingen opplysninger om hva som faktisk er gjort på eiendommen. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: ut fra bygningens alder (byggeår 1977) og typiske levetider for bygningsdeler (bad ca. 25 år, kjøkken ca. 22, tak ca. 38, vinduer ca. 33 og så videre).En tilfeldighet som er låst til eiendommen avgjør hva som sannsynligvis er gjort og omtrent når. Årstall er derfor alltid et spenn (±2 år), og sannsynlighetsgraden (høy/middels/lav) sier hvor typisk tiltaket er for en bygning på den alderen.Kan ikke brukes til salg, kjøp, verdivurdering, forsikring eller byggesøknad. Spør selger om faktisk oppussing, og se etter dokumentasjon (egenerklæring, tilstandsrapport, el-kontroll).

Sannsynlig siste oppussing: elektrisk anlegg rundt 2016–2020 [S]. Antall sannsynlige tiltak: 12 [S].

  1. ca. 2016–2020Elektrisk anlegg [S]Nytt sikringsskap og oppgradering av elektrisk anleggmiddels sannsynlighet
  2. ca. 2015–2019Maling av fasade [S]Beising eller maling av yttervegger og vindskiermiddels sannsynlighet
  3. ca. 2015–2019Nye gulv og overflater [S]Parkett/laminat, maling og nye overflater innvendigmiddels sannsynlighet
  4. ca. 2013–2017Utskifting av vinduer [S]Nye vinduer og dører med bedre isolasjonmiddels sannsynlighet
  5. ca. 2012–2016Nytt tak [S]Ny taktekking og undertakhøy sannsynlighet
  6. ca. 2011–2015Drenering og fukt [S]Ny drenering rundt grunnmuren og fuktsikringlav sannsynlighet
  7. ca. 2011–2015Etterisolering [S]Ekstra isolasjon i tak, vegger eller kryprom for lavere energibruklav sannsynlighet
  8. ca. 2010–2014Nye gulv og overflater [S]Parkett/laminat, maling og nye overflater innvendigmiddels sannsynlighet
  9. ca. 2001–2005Oppussing av bad [S]Nytt gulv og fliser, sanitærutstyr og tettesjikt (membran)høy sannsynlighet
  10. ca. 2000–2004Maling av fasade [S]Beising eller maling av yttervegger og vindskiermiddels sannsynlighet
  11. ca. 1997–2001Nytt kjøkken [S]Nye skap, benkeplate og hvitevarerhøy sannsynlighet
  12. ca. 1989–1993Nye gulv og overflater [S]Parkett/laminat, maling og nye overflater innvendigmiddels sannsynlighet
Annonse

Fasiliteter [S] sannsynlig – ikke ekte

SANNSYNLIG – IKKE EKTE. Dette er hva boliger av denne typen og alderen vanligvis har, ikke opplysninger om denne boligen [S] = sannsynligDette er ikke ekte opplysninger. Listings vet ikke hva akkurat denne boligen har. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: hver fasilitet har en sannsynlighet ut fra hvor vanlig den er i norske fritidsbolig av denne størrelsen (ca. 100 m², 3 soverom) og alderen (byggeår 1977), med en liten variasjon som er låst til eiendommen.Prosenten sier hvor vanlig fasiliteten er for denne typen bolig – ikke at den finnes her. Bare fasiliteter med minst 25 % vises.Ikke bruk dette i salg, kjøp, verdivurdering eller forsikring. Sjekk salgsoppgaven eller spør eier.

Innvendig

  • Peis eller vedovn [S]ca. 85 %
  • Vaskerom / vaskekjellerbod [S]ca. 40 %
  • Gulvvarme på bad [S]ca. 40 %
  • Walk-in-garderobe / klesrom [S]ca. 25 %

Utvendig

  • Hage / egen tomt [S]ca. 95 %
  • Parkering på egen tomt [S]ca. 90 %
  • Terrasse eller uteplass [S]ca. 80 %
  • Utebod / hageskur [S]ca. 50 %
  • Garasje eller carport [S]ca. 40 %

Teknisk

  • Fiber / høyhastighetsbredbånd [S]ca. 85 %
  • Varmepumpe [S]ca. 40 %
  • Ladepunkt for elbil [S]ca. 25 %

Kostnader

Planlagt i nærheten

Innenfor 1,5 kilometer ligger det 1 tiltak som er planlagt, vedtatt eller under bygging.

  • 270 m — 🏢 Nytt næringsområde. Avsatt i kommuneplan

Se fremtiden for dette området →

Annonse

Prisutvikling i regionen

Boligprisene i regionen har steget 3,9 % i året de siste 15 årene. Siste fem år er takten 3,0 % i året.

Skoler og barnehager

Nærmeste grunnskole er Budal Oppvekstområde avd skole, 60 m unna i luftlinje. Den har 33 elever. Nærmeste barnehage er Budal Oppvekstområde avd barnehage, 60 m unna.

Grunnskoler

  • 60 m — Budal Oppvekstområde avd skole (Barneskole, 1.–7. trinn), 33 elever

Barnehager

  • 60 m — Budal Oppvekstområde avd barnehage, 30 barn (1–5 år)

Videregående

  • 19,7 km — Gauldal videregående skole

Hvem som bor her

Befolkningen i Midtre Gauldal er 2 år eldre enn i landet ellers. Folketallet har falt 2.5 % siden 2021.

  • Innbyggere — 6 088 i Midtre Gauldal — spredt bebygd 3 per km² Statistisk sentralbyrå
  • Medianalder — 43 år (landet: 41 år)
  • Aldersfordeling — 21 % under 18, 20 % over 67 (landet: 17,1 %)
  • Høyere utdanning — 21,5 % av alle over 16 år har universitet eller høgskole (landet: 38,3 %)
  • Befolkningsvekst — -2,5 % fra 2021 til 2026 (landet: 4,4 %)
Annonse

Kriminalitet

Det ble anmeldt 245 lovbrudd i året i Midtre Gauldal — 39,9 per 1000 innbyggere. Det er færre enn i landet ellers.

  • Alle lovbrudd — klart færre enn i landet ellers 39,9 mot 59,9 SSB, tabell 08487 — anmeldte lovbrudd
  • Eiendomstyveri — klart færre enn i landet ellers 4,7 mot 19,5
  • Vold og mishandling — klart færre enn i landet ellers 5,4 mot 8,2
  • Rusmiddellovbrudd — klart færre enn i landet ellers 2,3 mot 5,3
  • Ordens- og integritetskrenkelse — klart færre enn i landet ellers 3,4 mot 6,1

Nabolag: 7298 [S] estimater

Prisene på kartet er antatte verdier [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag. – ikke salgspriser. Flyfoto © Esri, Maxar, Earthstar Geographics.

Nærliggende boliger

Boliger i nærheten med antatt verdi [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag. – ikke salgspriser og ikke annonser.

Sammenlignbare boliger

Boliger i området med lignende størrelse, type og antall soverom. Ikke solgte boliger – verdiene er estimater [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag.. Vi har ingen salgshistorikk.

Annonse

Estimert salgsproveny [S] estimat

Estimert netto salgsproveny–
Klargjøring og utbedringer [S]–

Maling, småreparasjoner, rydding og eventuell styling før salg. Standard: 0,6 % av salgsprisen.

Salgskostnader [S]–
  • Meglerprovisjon (1,8 %)–
  • Markedsføring og fotografering–
  • Tilstandsrapport–
  • Oppgjør og tinglysing–
  • Boligselgerforsikring–
Estimert total salgskostnad (–)–

Alle beregninger er estimater [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag.Salgskostnader: meglerprovisjon 1,8 % og faste beløp for markedsføring, tilstandsrapport, oppgjør og forsikring er typiske satser i Norge – ikke et tilbud fra noen megler. Dokumentavgift (2,5 %) betales av kjøper. Eventuell skatt på gevinst (22 %) er ikke regnet med – boliger du har bodd i minst ett av de to siste årene er normalt skattefrie. Lånet er det du selv legger inn. og gis kun som informasjon. Faktiske beløp varierer.

Dokumenter

Kilder og forbehold

Tall med kildenavn kommer rett fra registeret. Estimert verdi, eiendomsskatt og solforhold er våre egne anslag — ikke takst.

Vi mangler salgshistorikk og eierskap. Sjekk viktige opplysninger hos Kartverket.

Danske adresser og selskaper ligger på listings.dk.

Annonse

Listings kan ta feil. Sjekk viktige opplysninger.