Hopp til innhold
Oppslag · offentlige registre
Hva vet du om Synnerdalsveien 6, Budalen?
Synnerdalsveien 6Byggeår (est.) 2026 | Tomt: 596 m²
Se fremtiden

Synnerdalsveien 6, Budalen

Eiendommen ligger i Midtre Gauldal kommune. Byggeåret er estimert til 2026. Tomta er på 596 m².

Listings prisestimat1,6 mill. krSannsynlig spenn 1,2 mill. kr – 2,0 mill. kr. Modellanslag fra SSB-priser, ikke en takst. Slik regnes det

Areal og boligdata

Verdier med [S] er basert på sannsynlighet og ikke registrert. Hold musepekeren over eller trykk på [S] for å se hvordan tallet er regnet ut.

Boligtype
Enebolig
BRA bruksareal
85 m²
BRA-i internt bruksareal
81 m²
BRA-e eksternt bruksareal
3 m²
BRA-b balkong/terrasse
1 m²
BTA bruttoareal
95 m²
BYA bebygd areal
71 m²
TBA tillegg for bebygd areal
0 m²
%-BYA utnyttingsgrad
12 %
Etasjer antall
1
Antall rom
3
Antall soverom
2 (2–3)
Energimerking sannsynlig
B (50 %; C 23 %, A 13 %)
Kommunale avgifter vann, avløp og renovasjon
ca. 17 600 kr/år

Flere sannsynlige opplysninger

Disse opplysningene finnes ikke i registrene, så de er modellert fra byggeår, type og beliggenhet. Hver verdi har en [S] som forklarer hvordan den er regnet.

Byggemateriale bærende konstruksjon
Tre (86 %) (betong/lettklinker 10 %)
Takform
Saltak (38 %) (flatt tak 32 %, pulttak 22 %)
Kjeller
Sannsynligvis nei (kjeller 35 %)
Antall bad
1 (1–2)
Parkeringsplasser
2 (1–3)
Eierform
Selveier (98 %)
Oppvarming hovedkilde
Elektrisk (panelovner, gulvvarme) (48 %) (varmepumpe 45 %)
Vann og avløp
Offentlig anlegg (85 %)

Estimerte løpende kostnader

Eiendomsskatt per år
ca. 2 200 kr/år (1 400–3 300)
Kommunale avgifter vann, avløp, renovasjon, per år
ca. 17 900 kr/år
Strøm per år
ca. 19 100 kr/år (ca. 10 900 kWh)
Internett per måned
ca. 720 kr/mnd (500–950)
TV og strømmetjenester per måned
ca. 420 kr/mnd (200–700)
Forsikring per år
ca. 8 600 kr/år
Vedlikehold per år, avsatt
ca. 12 800 kr/år
Sum løpende boutgifter uten lån, per måned
ca. 6 200 kr/mnd

Hvis du kjøper

Lån 85 % av verdiestimatet
ca. 1 368 500 kr
Egenkapital 15 %
ca. 241 500 kr
Månedlig terminbeløp annuitet, 25 år, 5,2 %
ca. 8 200 kr/mnd
Dokumentavgift ved selveier, engangs
ca. 40 300 kr
Totalt per måned lån + løpende boutgifter
ca. 14 400 kr/mnd

Matrikkel og eiendom

Matrikkelnummer
5027-181/9 (kommune-gnr/bnr)
Kommune
Midtre Gauldal
Postnummer
7298 Budalen
Bygninger på eiendommen
2 (hovedbygg: enebolig)
Tomteareal
596 m²

Nærmiljø

Henter kollektiv, dagligvare og apotek i nærheten …

Nærmiljø fra OpenStreetMap-bidragsytere (© OpenStreetMap), målt i luftlinje.

Matrikkeldata fra Kartverket.

Annonse

Prisutvikling siden 2025

Byggeår 2026 (estimert). Anslått verdi gikk fra 1,5 mill. kr til 1,6 mill. kr, omtrent ×1,1 eller 5,2 % i året.

0500 0001,0 mill.1,5 mill.2,0 mill.202520262025: 1 530 246 kr2026: 1 610 000 kr

Regnet bakover fra dagens estimat med SSBs prisindeks for eneboliger i Trøndelag ellers (tabell 07221, fra 1992). Det er en modell for typisk prisutvikling, ikke eiendommens faktiske salgshistorikk. Byggeåret er estimert fra SSBs fordeling av boliger etter byggeår i kommunen (tabell 06266).

Fremtidig vekst 2026–2100

Modellert verdi, i løpende kroner: 3,5 mill. kr i 2050 og 16 mill. kr i 2100.

05,0 mill.10 mill.15 mill.20 mill.2026204120562071208621002026: 1 610 000 kr2027: 1 669 630 kr2028: 1 730 550 kr2029: 1 792 786 kr2030: 1 856 369 kr2031: 1 921 326 kr2032: 1 987 692 kr2033: 2 055 498 kr2034: 2 124 778 kr2035: 2 195 570 kr2036: 2 267 911 kr2037: 2 341 840 kr2038: 2 417 396 kr2039: 2 494 623 kr2040: 2 573 564 kr2041: 2 654 836 kr2042: 2 738 538 kr2043: 2 824 777 kr2044: 2 913 661 kr2045: 3 005 304 kr2046: 3 099 825 kr2047: 3 197 349 kr2048: 3 298 004 kr2049: 3 401 926 kr2050: 3 509 255 kr2051: 3 620 140 kr2052: 3 734 733 kr2053: 3 853 195 kr2054: 3 975 693 kr2055: 4 102 402 kr2056: 4 233 504 kr2057: 4 369 191 kr2058: 4 509 662 kr2059: 4 655 124 kr2060: 4 805 797 kr2061: 4 960 838 kr2062: 5 120 382 kr2063: 5 284 568 kr2064: 5 453 537 kr2065: 5 627 438 kr2066: 5 806 420 kr2067: 5 990 641 kr2068: 6 180 260 kr2069: 6 375 443 kr2070: 6 576 361 kr2071: 6 783 189 kr2072: 6 996 108 kr2073: 7 215 305 kr2074: 7 440 971 kr2075: 7 673 305 kr2076: 7 912 511 kr2077: 8 158 797 kr2078: 8 412 381 kr2079: 8 673 485 kr2080: 8 942 338 kr2081: 9 219 178 kr2082: 9 504 247 kr2083: 9 797 796 kr2084: 10 100 085 kr2085: 10 411 378 kr2086: 10 731 950 kr2087: 11 062 084 kr2088: 11 402 070 kr2089: 11 752 208 kr2090: 12 112 807 kr2091: 12 484 185 kr2092: 12 866 669 kr2093: 13 260 597 kr2094: 13 666 317 kr2095: 14 084 186 kr2096: 14 514 573 kr2097: 14 957 859 kr2098: 15 414 434 kr2099: 15 884 702 kr2100: 16 369 079 kr
  • 20301,9 mill. kr
  • 20402,6 mill. kr
  • 20503,5 mill. kr
  • 20757,7 mill. kr
  • 210016 mill. kr

Modell, ikke en prognose eller et råd. Konsumprisvekst 2 % i året pluss realvekst som starter på 2,2 % (regionens historiske realvekst, SSB 07221 mot konsumprisindeksen) og trekkes mot 1 % over ca. 20 år, justert ned 0,4 prosentpoeng for kommunens befolkningsvekst mot landet (SSBs framskriving, til 2040). Faktisk utvikling avhenger av rente, inntekt, politikk og bolig­tilbud.

Relevante grupper for degBoligmarked, priser og nabolag i Midtre Gauldal: bli med i samtalen i gruppene for Budalen, Midtre Gauldal kommune og Trøndelag fylke.
PunktVurdering
ByggEnebolig
Tomt596 m²
Leie10,5–14,2 %
Pris14 737 kr/m²
Prisvekst+3,0 % i året
Planer1, nærmeste 321 m
Skole94 m
Barnehage94 m
Befolkning-2,5 % siden 2021

Bygninger

  • Bygget dekker 346 m² av tomta, 3 bygg på 449 m² til sammen
Annonse

Plantegning antatt

Antall etasjer 2 estimert – antall etasjer er ikke registrert for denne bygningen, så tallet er et estimat ut fra bygningstype og størrelse.

OPPENTRÉ11,1 m²GANG/TRAPP18,5 m²GANG9,4 m²STUE62,4 m²KJØKKEN52,8 m²SPISESTUE37,6 m²TV-STUE38,2 m²GJESTEROM26,6 m²BAD35,3 m²BOD25,9 m²VASKEROM28,8 m²22,80 m15,20 mN1. ETASJESynnerdalsveien 6, 7298 BUDALEN · BRA ca. 610 m² · M 1:100 (omtrentlig)04 mANTATT PLANLØSNING – BASERT PÅ SANNSYNLIGHET.IKKE EN FAKTISK PLANTEGNING.
OPPTRAPPEGANG30,0 m²GANG10,0 m²SOVEROM 167,5 m²SOVEROM 253,3 m²KLESROM20,3 m²SOVEROM 344,7 m²TV-STUE34,7 m²BAD35,4 m²SOVEROM 450,8 m²22,80 m15,20 mN2. ETASJESynnerdalsveien 6, 7298 BUDALEN · BRA ca. 610 m² · M 1:100 (omtrentlig)04 mANTATT PLANLØSNING – BASERT PÅ SANNSYNLIGHET.IKKE EN FAKTISK PLANTEGNING.

Sannsynlighetsbasert illustrasjon – ikke en faktisk plantegning. Listings har ikke tilgang til bygningens egentlige rominndeling (den finnes ikke i matrikkelen). Tegningen er beregnet av en algoritme ut fra grunnflaten på ca. 346 m² fra OpenStreetMap, antall etasjer (estimert), bygningstypen (enebolig), og hvordan slike boliger vanligvis er innredet i Norge. Form, mål, rom, vegger, dører, vinduer og møbler kan avvike helt fra virkeligheten. Må ikke brukes til salg, kjøp, byggesøknad eller verdivurdering.

Antatt leieinntekt og yield [S] sannsynlig

  • Sannsynlig leieinntekt ca. 29 500 kr per måned [S] = sannsynligDette er et estimat basert på sannsynlighet – ikke en verdivurdering, et leietilbud eller en garanti. [S] betyr «sannsynlig».Areal: ca. 449 m² – antatt planløsning, justert mot 5 soverom (typisk størrelse for så mange soverom). Antall soverom i den antatte planløsningen: 5.Leie per m²: 786 kr per år (spenn 692–1 638). Kilde: SSB leiemarkedsundersøkelsen (tabell 09895), prissone «tettsteder med 2 000–19 999 innbyggere». Mindre boliger får høyere leie per m² enn store, og hus leies ut til ca. 22 % lavere m²-leie enn leiligheter.Kjøpspris for yield: 14 737 kr per m² (SSB kvadratmeterpris, tabell 14545, for enebolig i kommunen) → antatt verdi ca. 6 620 000 kr.Yield (brutto) = årsleie ÷ kjøpssum, før felleskostnader, eiendomsskatt, vedlikehold, ledighet og skatt. Netto er typisk 1–2 prosentpoeng lavere. (spenn 25 500 kr–34 000 kr)
  • Yield (brutto) ca. 5,3 % per år [S] = sannsynligDette er et estimat basert på sannsynlighet – ikke en verdivurdering, et leietilbud eller en garanti. [S] betyr «sannsynlig».Areal: ca. 449 m² – antatt planløsning, justert mot 5 soverom (typisk størrelse for så mange soverom). Antall soverom i den antatte planløsningen: 5.Leie per m²: 786 kr per år (spenn 692–1 638). Kilde: SSB leiemarkedsundersøkelsen (tabell 09895), prissone «tettsteder med 2 000–19 999 innbyggere». Mindre boliger får høyere leie per m² enn store, og hus leies ut til ca. 22 % lavere m²-leie enn leiligheter.Kjøpspris for yield: 14 737 kr per m² (SSB kvadratmeterpris, tabell 14545, for enebolig i kommunen) → antatt verdi ca. 6 620 000 kr.Yield (brutto) = årsleie ÷ kjøpssum, før felleskostnader, eiendomsskatt, vedlikehold, ledighet og skatt. Netto er typisk 1–2 prosentpoeng lavere. (spenn 4,6–6,2 %)

[S] = sannsynlig: et estimat beregnet ut fra bygningstype, antatt areal og antall soverom, og SSBs tall for leie og kvadratmeterpris. Trykk på [S] for å se hva som ligger til grunn. Ikke et tilbud eller en verdivurdering.

Oppussing [S] sannsynlig – ikke ekte

SANNSYNLIG – IKKE EKTE. Dette er et beregnet estimat, ikke registrerte opplysninger [S] = sannsynligDette er ikke ekte oppussingshistorikk. Listings har ingen opplysninger om hva som faktisk er gjort på eiendommen. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: ut fra bygningens alder (byggeår 2026) og typiske levetider for bygningsdeler (bad ca. 25 år, kjøkken ca. 22, tak ca. 38, vinduer ca. 33 og så videre).En tilfeldighet som er låst til eiendommen avgjør hva som sannsynligvis er gjort og omtrent når. Årstall er derfor alltid et spenn (±2 år), og sannsynlighetsgraden (høy/middels/lav) sier hvor typisk tiltaket er for en bygning på den alderen.Kan ikke brukes til salg, kjøp, verdivurdering, forsikring eller byggesøknad. Spør selger om faktisk oppussing, og se etter dokumentasjon (egenerklæring, tilstandsrapport, el-kontroll).

Bygget er så nytt at større oppussing ikke er sannsynlig ennå [S].

Annonse

Fasiliteter [S] sannsynlig – ikke ekte

SANNSYNLIG – IKKE EKTE. Dette er hva boliger av denne typen og alderen vanligvis har, ikke opplysninger om denne boligen [S] = sannsynligDette er ikke ekte opplysninger. Listings vet ikke hva akkurat denne boligen har. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: hver fasilitet har en sannsynlighet ut fra hvor vanlig den er i norske enebolig av denne størrelsen (ca. 449 m², 5 soverom) og alderen (byggeår 2026), med en liten variasjon som er låst til eiendommen.Prosenten sier hvor vanlig fasiliteten er for denne typen bolig – ikke at den finnes her. Bare fasiliteter med minst 25 % vises.Ikke bruk dette i salg, kjøp, verdivurdering eller forsikring. Sjekk salgsoppgaven eller spør eier.

Innvendig

  • Gulvvarme på bad [S]ca. 75 %
  • Vaskerom / vaskekjellerbod [S]ca. 60 %
  • Peis eller vedovn [S]ca. 50 %
  • Walk-in-garderobe / klesrom [S]ca. 50 %
  • Kjellerstue eller sokkeldel [S]ca. 35 %

Utvendig

  • Hage / egen tomt [S]ca. 95 %
  • Terrasse eller uteplass [S]ca. 90 %
  • Parkering på egen tomt [S]ca. 85 %
  • Garasje eller carport [S]ca. 85 %
  • Utebod / hageskur [S]ca. 50 %

Teknisk

  • Fiber / høyhastighetsbredbånd [S]ca. 90 %
  • Ventilasjonsanlegg med varmegjenvinning [S]ca. 80 %
  • Varmepumpe [S]ca. 70 %
  • Ladepunkt for elbil [S]ca. 45 %

Kostnader

Planlagt i nærheten

Innenfor 1,5 kilometer ligger det 1 tiltak som er planlagt, vedtatt eller under bygging.

  • 320 m — 🏢 Nytt næringsområde. Avsatt i kommuneplan

Se fremtiden for dette området →

Prisutvikling i regionen

Boligprisene i regionen har steget 3,9 % i året de siste 15 årene. Siste fem år er takten 3,0 % i året.

Typisk leieavkastning i området

  • Brutto leieavkastning — 10,5–14,2 % i året modellert
  • Leienivå — 1 550–2 100 kr per m² per år, avhengig av størrelse SSB, tabell 09895 — leiemarkedsundersøkelsen
  • Kjøpspris — 14 737 kr per m² for enebolig i kommunen
Annonse

Skoler og barnehager

Nærmeste grunnskole er Budal Oppvekstområde avd skole, 90 m unna i luftlinje. Den har 33 elever. Nærmeste barnehage er Budal Oppvekstområde avd barnehage, 90 m unna.

Grunnskoler

  • 90 m — Budal Oppvekstområde avd skole (Barneskole, 1.–7. trinn), 33 elever

Barnehager

  • 90 m — Budal Oppvekstområde avd barnehage, 30 barn (1–5 år)

Videregående

  • 19,7 km — Gauldal videregående skole

Hvem som bor her

Befolkningen i Midtre Gauldal er 2 år eldre enn i landet ellers. Folketallet har falt 2.5 % siden 2021.

  • Innbyggere — 6 088 i Midtre Gauldal — spredt bebygd 3 per km² Statistisk sentralbyrå
  • Medianalder — 43 år (landet: 41 år)
  • Aldersfordeling — 21 % under 18, 20 % over 67 (landet: 17,1 %)
  • Høyere utdanning — 21,5 % av alle over 16 år har universitet eller høgskole (landet: 38,3 %)
  • Befolkningsvekst — -2,5 % fra 2021 til 2026 (landet: 4,4 %)

Kriminalitet

Det ble anmeldt 245 lovbrudd i året i Midtre Gauldal — 39,9 per 1000 innbyggere. Det er færre enn i landet ellers.

  • Alle lovbrudd — klart færre enn i landet ellers 39,9 mot 59,9 SSB, tabell 08487 — anmeldte lovbrudd
  • Eiendomstyveri — klart færre enn i landet ellers 4,7 mot 19,5
  • Vold og mishandling — klart færre enn i landet ellers 5,4 mot 8,2
  • Rusmiddellovbrudd — klart færre enn i landet ellers 2,3 mot 5,3
  • Ordens- og integritetskrenkelse — klart færre enn i landet ellers 3,4 mot 6,1
Annonse

Hva markedet ikke ser

Tallene over beskriver eiendommen. Disse sammenligner den med området rundt.

  • Tettere bebygd enn naboene — 449 m² bygningsomriss dekker 75,3 % av tomta. Nærmeste 6 naboer med bebyggelse ligger på 12,8 % i median.
  • Uvanlig liten tomt — 596 m² mot 2 021 m² for en typisk eiendom i postnummeret. 5 % av de 761 eiendommene her er mindre.

Nabolag: 7298 [S] estimater

Prisene på kartet er antatte verdier [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag. – ikke salgspriser. Flyfoto © Esri, Maxar, Earthstar Geographics.

Nærliggende boliger

Boliger i nærheten med antatt verdi [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag. – ikke salgspriser og ikke annonser.

Sammenlignbare boliger

Boliger i området med lignende størrelse, type og antall soverom. Ikke solgte boliger – verdiene er estimater [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag.. Vi har ingen salgshistorikk.

Annonse

Estimert salgsproveny [S] estimat

Estimert netto salgsproveny–
Klargjøring og utbedringer [S]–

Maling, småreparasjoner, rydding og eventuell styling før salg. Standard: 0,6 % av salgsprisen.

Salgskostnader [S]–
  • Meglerprovisjon (1,8 %)–
  • Markedsføring og fotografering–
  • Tilstandsrapport–
  • Oppgjør og tinglysing–
  • Boligselgerforsikring–
Estimert total salgskostnad (–)–

Alle beregninger er estimater [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag.Salgskostnader: meglerprovisjon 1,8 % og faste beløp for markedsføring, tilstandsrapport, oppgjør og forsikring er typiske satser i Norge – ikke et tilbud fra noen megler. Dokumentavgift (2,5 %) betales av kjøper. Eventuell skatt på gevinst (22 %) er ikke regnet med – boliger du har bodd i minst ett av de to siste årene er normalt skattefrie. Lånet er det du selv legger inn. og gis kun som informasjon. Faktiske beløp varierer.

Dokumenter

Kilder og forbehold

Tall med kildenavn kommer rett fra registeret. Estimert verdi, eiendomsskatt og solforhold er våre egne anslag — ikke takst.

Vi mangler salgshistorikk og eierskap. Sjekk viktige opplysninger hos Kartverket.

Danske adresser og selskaper ligger på listings.dk.

Annonse

Listings kan ta feil. Sjekk viktige opplysninger.