Hopp til innhold
Oppslag · offentlige registre
Hva vet du om Synnerdalsveien 47, Budalen?
Synnerdalsveien 47Byggeår (est.) 2020 | Tomt: 757 m²
Se fremtiden

Synnerdalsveien 47, Budalen

Eiendommen ligger i Midtre Gauldal kommune. Byggeåret er estimert til 2020. Tomta er på 757 m².

Listings prisestimat2,6 mill. krSannsynlig spenn 2,0 mill. kr – 3,3 mill. kr. Modellanslag fra SSB-priser, ikke en takst. Slik regnes det

Areal og boligdata

Verdier med [S] er basert på sannsynlighet og ikke registrert. Hold musepekeren over eller trykk på [S] for å se hvordan tallet er regnet ut.

Boligtype
Fritidsbolig
BRA bruksareal
98 m²
BRA-i internt bruksareal
90 m²
BRA-e eksternt bruksareal
3 m²
BRA-b balkong/terrasse
5 m²
BTA bruttoareal
108 m²
BYA bebygd areal
89 m²
TBA tillegg for bebygd areal
18 m²
%-BYA utnyttingsgrad
14 %
Etasjer antall
1
Antall rom
3
Antall soverom
2 (2–3)
Energimerking sannsynlig
B (50 %; C 23 %, A 13 %)

Flere sannsynlige opplysninger

Disse opplysningene finnes ikke i registrene, så de er modellert fra byggeår, type og beliggenhet. Hver verdi har en [S] som forklarer hvordan den er regnet.

Byggemateriale bærende konstruksjon
Tre (96 %)
Takform
Saltak (58 %) (pulttak 38 %)
Kjeller
Sannsynligvis nei (kjeller 8 %)
Parkeringsplasser
1
Eierform
Selveier (98 %)
Oppvarming hovedkilde
Elektrisk (panelovner, gulvvarme) (92 %)
Vann og avløp
Offentlig anlegg (85 %)

Estimerte løpende kostnader

Eiendomsskatt per år
ca. 3 500 kr/år (2 200–5 300)
Strøm per år
ca. 23 300 kr/år (ca. 13 300 kWh)
Internett per måned
ca. 720 kr/mnd (500–950)
TV og strømmetjenester per måned
ca. 420 kr/mnd (200–700)
Forsikring per år
ca. 8 300 kr/år
Vedlikehold per år, avsatt
ca. 14 700 kr/år
Sum løpende boutgifter uten lån, per måned
ca. 5 300 kr/mnd

Hvis du kjøper

Lån 85 % av verdiestimatet
ca. 2 218 500 kr
Egenkapital 15 %
ca. 391 500 kr
Månedlig terminbeløp annuitet, 25 år, 5,2 %
ca. 13 200 kr/mnd
Dokumentavgift ved selveier, engangs
ca. 65 300 kr
Totalt per måned lån + løpende boutgifter
ca. 18 500 kr/mnd

Matrikkel og eiendom

Matrikkelnummer
5027-181/30 (kommune-gnr/bnr)
Kommune
Midtre Gauldal
Postnummer
7298 Budalen
Bygninger på eiendommen
2 (hovedbygg: fritidsbygning (hytter, sommerhus o.l.))
Tomteareal
757 m²

Nærmiljø

Henter kollektiv, dagligvare og apotek i nærheten …

Nærmiljø fra OpenStreetMap-bidragsytere (© OpenStreetMap), målt i luftlinje.

Matrikkeldata fra Kartverket.

Annonse

Prisutvikling siden 2020

Byggeår 2020 (estimert). Anslått verdi gikk fra 2,1 mill. kr til 2,6 mill. kr, omtrent ×1,3 eller 4,0 % i året.

0750 0001,5 mill.2,3 mill.3,0 mill.20202021202220232024202520262020: 2 061 356 kr2021: 2 256 563 kr2022: 2 383 438 kr2023: 2 408 450 kr2024: 2 443 250 kr2025: 2 480 406 kr2026: 2 610 000 kr

Regnet bakover fra dagens estimat med SSBs prisindeks for brukte boliger i Trøndelag ellers (tabell 07221, fra 1992). Det er en modell for typisk prisutvikling, ikke eiendommens faktiske salgshistorikk. Byggeåret er estimert fra SSBs fordeling av boliger etter byggeår i kommunen (tabell 06266).

Fremtidig vekst 2026–2100

Modellert verdi, i løpende kroner: 5,8 mill. kr i 2050 og 27 mill. kr i 2100.

07,5 mill.15 mill.23 mill.30 mill.2026204120562071208621002026: 2 610 000 kr2027: 2 709 995 kr2028: 2 812 160 kr2029: 2 916 539 kr2030: 3 023 176 kr2031: 3 132 119 kr2032: 3 243 416 kr2033: 3 357 121 kr2034: 3 473 289 kr2035: 3 591 978 kr2036: 3 713 249 kr2037: 3 837 163 kr2038: 3 963 787 kr2039: 4 093 188 kr2040: 4 225 439 kr2041: 4 361 550 kr2042: 4 501 690 kr2043: 4 646 030 kr2044: 4 794 753 kr2045: 4 948 047 kr2046: 5 106 110 kr2047: 5 269 147 kr2048: 5 437 375 kr2049: 5 611 017 kr2050: 5 790 308 kr2051: 5 975 492 kr2052: 6 166 824 kr2053: 6 364 572 kr2054: 6 569 013 kr2055: 6 780 439 kr2056: 6 999 152 kr2057: 7 225 471 kr2058: 7 459 727 kr2059: 7 702 267 kr2060: 7 953 451 kr2061: 8 211 892 kr2062: 8 477 812 kr2063: 8 751 440 kr2064: 9 033 015 kr2065: 9 322 778 kr2066: 9 620 983 kr2067: 9 927 889 kr2068: 10 243 761 kr2069: 10 568 876 kr2070: 10 903 516 kr2071: 11 247 974 kr2072: 11 602 551 kr2073: 11 967 557 kr2074: 12 343 310 kr2075: 12 730 140 kr2076: 13 128 386 kr2077: 13 538 396 kr2078: 13 960 531 kr2079: 14 395 161 kr2080: 14 842 667 kr2081: 15 303 442 kr2082: 15 777 892 kr2083: 16 266 433 kr2084: 16 769 496 kr2085: 17 287 522 kr2086: 17 820 968 kr2087: 18 370 304 kr2088: 18 936 013 kr2089: 19 518 593 kr2090: 20 118 558 kr2091: 20 736 438 kr2092: 21 372 775 kr2093: 22 028 133 kr2094: 22 703 088 kr2095: 23 398 236 kr2096: 24 114 191 kr2097: 24 851 584 kr2098: 25 611 066 kr2099: 26 393 309 kr2100: 27 199 002 kr
  • 20303,0 mill. kr
  • 20404,2 mill. kr
  • 20505,8 mill. kr
  • 207513 mill. kr
  • 210027 mill. kr

Modell, ikke en prognose eller et råd. Konsumprisvekst 2 % i året pluss realvekst som starter på 2,3 % (regionens historiske realvekst, SSB 07221 mot konsumprisindeksen) og trekkes mot 1 % over ca. 20 år, justert ned 0,4 prosentpoeng for kommunens befolkningsvekst mot landet (SSBs framskriving, til 2040). Faktisk utvikling avhenger av rente, inntekt, politikk og bolig­tilbud.

Relevante grupper for degBoligmarked, priser og nabolag i Midtre Gauldal: bli med i samtalen i gruppene for Budalen, Midtre Gauldal kommune og Trøndelag fylke.
PunktVurdering
ByggFritidsbygning (hytter, sommerhus o.l.)
Tomt757 m²
Planer1, nærmeste 100 m
Skole332 m
Barnehage332 m
Annonse

Bygninger

  • Bygget dekker 89 m² av tomta, 3 bygg på 174 m² til sammen

Plantegning antatt

Antall etasjer 1 estimert – antall etasjer er ikke registrert for denne bygningen, så tallet er et estimat ut fra bygningstype og størrelse.

ENTRÉ6,0 m²GANG4,0 m²GANG5,1 m²STUE/KJØKKEN18,5 m²SPISESTUE10,1 m²KONTOR7,6 m²SOVEROM 110,1 m²SOVEROM 29,0 m²BAD7,0 m²SOVEROM 311,7 m²11,00 m8,10 mNPLANSynnerdalsveien 47, 7298 BUDALEN · BRA ca. 78 m² · M 1:100 (omtrentlig)04 mANTATT PLANLØSNING – BASERT PÅ SANNSYNLIGHET.IKKE EN FAKTISK PLANTEGNING.

Sannsynlighetsbasert illustrasjon – ikke en faktisk plantegning. Listings har ikke tilgang til bygningens egentlige rominndeling (den finnes ikke i matrikkelen). Tegningen er beregnet av en algoritme ut fra grunnflaten på ca. 89 m² fra OpenStreetMap, antall etasjer (estimert), bygningstypen (fritidsbolig), og hvordan slike boliger vanligvis er innredet i Norge. Form, mål, rom, vegger, dører, vinduer og møbler kan avvike helt fra virkeligheten. Må ikke brukes til salg, kjøp, byggesøknad eller verdivurdering.

Antatt leieinntekt og yield [S] sannsynlig

  • Sannsynlig leieinntekt ca. 12 000 kr per måned [S] = sannsynligDette er et estimat basert på sannsynlighet – ikke en verdivurdering, et leietilbud eller en garanti. [S] betyr «sannsynlig».Areal: ca. 86 m² – antatt planløsning, justert mot 3 soverom (typisk størrelse for så mange soverom). Antall soverom i den antatte planløsningen: 3.Leie per m²: 1 700 kr per år (spenn 1 200–2 200). Kilde: grov antakelse uten SSB-grunnlag (egen tommelfingerverdi for fritidsbolig). Mindre boliger får høyere leie per m² enn store.Kjøpspris for yield: 30 000 kr per m² (antakelse for landet) → antatt verdi ca. 2 580 000 kr.Yield (brutto) = årsleie ÷ kjøpssum, før felleskostnader, eiendomsskatt, vedlikehold, ledighet og skatt. Netto er typisk 1–2 prosentpoeng lavere.Hytter leies ut sesongbasert, så tallet er særlig usikkert. (spenn 8 500 kr–17 000 kr)
  • Yield (brutto) ca. 5,7 % per år [S] = sannsynligDette er et estimat basert på sannsynlighet – ikke en verdivurdering, et leietilbud eller en garanti. [S] betyr «sannsynlig».Areal: ca. 86 m² – antatt planløsning, justert mot 3 soverom (typisk størrelse for så mange soverom). Antall soverom i den antatte planløsningen: 3.Leie per m²: 1 700 kr per år (spenn 1 200–2 200). Kilde: grov antakelse uten SSB-grunnlag (egen tommelfingerverdi for fritidsbolig). Mindre boliger får høyere leie per m² enn store.Kjøpspris for yield: 30 000 kr per m² (antakelse for landet) → antatt verdi ca. 2 580 000 kr.Yield (brutto) = årsleie ÷ kjøpssum, før felleskostnader, eiendomsskatt, vedlikehold, ledighet og skatt. Netto er typisk 1–2 prosentpoeng lavere.Hytter leies ut sesongbasert, så tallet er særlig usikkert. (spenn 4,0–7,9 %)

[S] = sannsynlig: et estimat beregnet ut fra bygningstype, antatt areal og antall soverom, og SSBs tall for leie og kvadratmeterpris. Trykk på [S] for å se hva som ligger til grunn. Ikke et tilbud eller en verdivurdering.

Annonse

Oppussing [S] sannsynlig – ikke ekte

SANNSYNLIG – IKKE EKTE. Dette er et beregnet estimat, ikke registrerte opplysninger [S] = sannsynligDette er ikke ekte oppussingshistorikk. Listings har ingen opplysninger om hva som faktisk er gjort på eiendommen. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: ut fra bygningens alder (byggeår 2020) og typiske levetider for bygningsdeler (bad ca. 25 år, kjøkken ca. 22, tak ca. 38, vinduer ca. 33 og så videre).En tilfeldighet som er låst til eiendommen avgjør hva som sannsynligvis er gjort og omtrent når. Årstall er derfor alltid et spenn (±2 år), og sannsynlighetsgraden (høy/middels/lav) sier hvor typisk tiltaket er for en bygning på den alderen.Kan ikke brukes til salg, kjøp, verdivurdering, forsikring eller byggesøknad. Spør selger om faktisk oppussing, og se etter dokumentasjon (egenerklæring, tilstandsrapport, el-kontroll).

Bygget er så nytt at større oppussing ikke er sannsynlig ennå [S].

Fasiliteter [S] sannsynlig – ikke ekte

SANNSYNLIG – IKKE EKTE. Dette er hva boliger av denne typen og alderen vanligvis har, ikke opplysninger om denne boligen [S] = sannsynligDette er ikke ekte opplysninger. Listings vet ikke hva akkurat denne boligen har. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: hver fasilitet har en sannsynlighet ut fra hvor vanlig den er i norske fritidsbolig av denne størrelsen (ca. 86 m², 3 soverom) og alderen (byggeår 2020), med en liten variasjon som er låst til eiendommen.Prosenten sier hvor vanlig fasiliteten er for denne typen bolig – ikke at den finnes her. Bare fasiliteter med minst 25 % vises.Ikke bruk dette i salg, kjøp, verdivurdering eller forsikring. Sjekk salgsoppgaven eller spør eier.

Innvendig

  • Peis eller vedovn [S]ca. 90 %
  • Gulvvarme på bad [S]ca. 80 %
  • Vaskerom / vaskekjellerbod [S]ca. 40 %
  • Walk-in-garderobe / klesrom [S]ca. 25 %

Utvendig

  • Hage / egen tomt [S]ca. 95 %
  • Terrasse eller uteplass [S]ca. 95 %
  • Parkering på egen tomt [S]ca. 90 %
  • Utebod / hageskur [S]ca. 50 %
  • Garasje eller carport [S]ca. 40 %

Teknisk

  • Ventilasjonsanlegg med varmegjenvinning [S]ca. 85 %
  • Fiber / høyhastighetsbredbånd [S]ca. 80 %
  • Ladepunkt for elbil [S]ca. 45 %
  • Varmepumpe [S]ca. 40 %

Kostnader

Annonse

Planlagt i nærheten

Innenfor 1,5 kilometer ligger det 1 tiltak som er planlagt, vedtatt eller under bygging.

  • 100 m — 🏢 Nytt næringsområde. Avsatt i kommuneplan

Se fremtiden for dette området →

Skoler og barnehager

Nærmeste grunnskole er Budal Oppvekstområde avd skole, 330 m unna i luftlinje. Den har 33 elever. Nærmeste barnehage er Budal Oppvekstområde avd barnehage, 330 m unna.

Grunnskoler

  • 330 m — Budal Oppvekstområde avd skole (Barneskole, 1.–7. trinn), 33 elever

Barnehager

  • 330 m — Budal Oppvekstområde avd barnehage, 30 barn (1–5 år)

Videregående

  • 20,0 km — Gauldal videregående skole
  • 41,1 km — Øya videregående skole privatskole

Hva markedet ikke ser

Tallene over beskriver eiendommen. Disse sammenligner den med området rundt.

  • Uvanlig liten tomt — 757 m² mot 2 021 m² for en typisk eiendom i postnummeret. 7 % av de 761 eiendommene her er mindre.
Annonse

Nabolag: 7298 [S] estimater

Prisene på kartet er antatte verdier [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag. – ikke salgspriser. Flyfoto © Esri, Maxar, Earthstar Geographics.

Nærliggende boliger

Boliger i nærheten med antatt verdi [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag. – ikke salgspriser og ikke annonser.

Sammenlignbare boliger

Boliger i området med lignende størrelse, type og antall soverom. Ikke solgte boliger – verdiene er estimater [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag.. Vi har ingen salgshistorikk.

Annonse

Estimert salgsproveny [S] estimat

Estimert netto salgsproveny–
Klargjøring og utbedringer [S]–

Maling, småreparasjoner, rydding og eventuell styling før salg. Standard: 0,6 % av salgsprisen.

Salgskostnader [S]–
  • Meglerprovisjon (1,8 %)–
  • Markedsføring og fotografering–
  • Tilstandsrapport–
  • Oppgjør og tinglysing–
  • Boligselgerforsikring–
Estimert total salgskostnad (–)–

Alle beregninger er estimater [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag.Salgskostnader: meglerprovisjon 1,8 % og faste beløp for markedsføring, tilstandsrapport, oppgjør og forsikring er typiske satser i Norge – ikke et tilbud fra noen megler. Dokumentavgift (2,5 %) betales av kjøper. Eventuell skatt på gevinst (22 %) er ikke regnet med – boliger du har bodd i minst ett av de to siste årene er normalt skattefrie. Lånet er det du selv legger inn. og gis kun som informasjon. Faktiske beløp varierer.

Dokumenter

Kilder og forbehold

Tall med kildenavn kommer rett fra registeret. Estimert verdi, eiendomsskatt og solforhold er våre egne anslag — ikke takst.

Vi mangler salgshistorikk og eierskap. Sjekk viktige opplysninger hos Kartverket.

Danske adresser og selskaper ligger på listings.dk.

Annonse

Listings kan ta feil. Sjekk viktige opplysninger.