Hopp til innhold
Oppslag · offentlige registre
Hva vet du om Synnerdalsveien 18, Budalen?
Synnerdalsveien 18Byggeår (est.) 2023 | Tomt: 8 435 m²
Se fremtiden

Synnerdalsveien 18, Budalen

Eiendommen ligger i Midtre Gauldal kommune. Byggeåret er estimert til 2023. Tomta er på 8 435 m².

Listings prisestimat22 mill. krSannsynlig spenn 14 mill. kr – 29 mill. kr. Modellanslag fra SSB-priser, ikke en takst. Slik regnes det

Areal og boligdata

Verdier med [S] er basert på sannsynlighet og ikke registrert. Hold musepekeren over eller trykk på [S] for å se hvordan tallet er regnet ut.

Boligtype
Barneskole
BRA bruksareal
1 744 m²
BRA-i internt bruksareal
1 744 m²
BRA-e eksternt bruksareal
0 m²
BRA-b balkong/terrasse
0 m²
BTA bruttoareal
2 006 m²
BYA bebygd areal
1 585 m²
TBA tillegg for bebygd areal
0 m²
%-BYA utnyttingsgrad
19 %
Etasjer antall
1

Matrikkel og eiendom

Matrikkelnummer
5027-181/26 (kommune-gnr/bnr)
Kommune
Midtre Gauldal
Postnummer
7298 Budalen
Bygninger på eiendommen
1 (hovedbygg: barneskole)
Tomteareal
8 435 m²

Nærmiljø

Henter kollektiv, dagligvare og apotek i nærheten …

Nærmiljø fra OpenStreetMap-bidragsytere (© OpenStreetMap), målt i luftlinje.

Matrikkeldata fra Kartverket.

Prisutvikling siden 2023

Byggeår 2023 (estimert). Anslått verdi gikk fra 20 mill. kr til 22 mill. kr, omtrent ×1,1 eller 2,7 % i året.

06,3 mill.13 mill.19 mill.25 mill.20232024202520262023: 20 024 278 kr2024: 20 313 611 kr2025: 20 622 535 kr2026: 21 700 000 kr

Regnet bakover fra dagens estimat med SSBs prisindeks for brukte boliger i Trøndelag ellers (tabell 07221, fra 1992). Det er en modell for typisk prisutvikling, ikke eiendommens faktiske salgshistorikk. Byggeåret er estimert fra SSBs fordeling av boliger etter byggeår i kommunen (tabell 06266).

Annonse

Fremtidig vekst 2026–2100

Modellert verdi, i løpende kroner: 48 mill. kr i 2050 og 226 mill. kr i 2100.

063 mill.125 mill.188 mill.250 mill.2026204120562071208621002026: 21 700 000 kr2027: 22 531 372 kr2028: 23 380 797 kr2029: 24 248 622 kr2030: 25 135 221 kr2031: 26 040 986 kr2032: 26 966 332 kr2033: 27 911 698 kr2034: 28 877 541 kr2035: 29 864 342 kr2036: 30 872 603 kr2037: 31 902 847 kr2038: 32 955 621 kr2039: 34 031 490 kr2040: 35 131 043 kr2041: 36 262 699 kr2042: 37 427 841 kr2043: 38 627 912 kr2044: 39 864 418 kr2045: 41 138 931 kr2046: 42 453 094 kr2047: 43 808 619 kr2048: 45 207 294 kr2049: 46 650 985 kr2050: 48 141 640 kr2051: 49 681 292 kr2052: 51 272 064 kr2053: 52 916 174 kr2054: 54 615 934 kr2055: 56 373 764 kr2056: 58 192 187 kr2057: 60 073 843 kr2058: 62 021 487 kr2059: 64 038 001 kr2060: 66 126 395 kr2061: 68 275 118 kr2062: 70 486 022 kr2063: 72 761 018 kr2064: 75 102 076 kr2065: 77 511 223 kr2066: 79 990 552 kr2067: 82 542 215 kr2068: 85 168 434 kr2069: 87 871 495 kr2070: 90 653 755 kr2071: 93 517 642 kr2072: 96 465 657 kr2073: 99 500 377 kr2074: 102 624 456 kr2075: 105 840 629 kr2076: 109 151 715 kr2077: 112 560 614 kr2078: 116 070 318 kr2079: 119 683 905 kr2080: 123 404 548 kr2081: 127 235 516 kr2082: 131 180 176 kr2083: 135 241 994 kr2084: 139 424 545 kr2085: 143 731 507 kr2086: 148 166 672 kr2087: 152 733 945 kr2088: 157 437 347 kr2089: 162 281 023 kr2090: 167 269 240 kr2091: 172 406 396 kr2092: 177 697 020 kr2093: 183 145 776 kr2094: 188 757 472 kr2095: 194 537 057 kr2096: 200 489 632 kr2097: 206 620 449 kr2098: 212 934 921 kr2099: 219 438 621 kr2100: 226 137 292 kr
  • 203025 mill. kr
  • 204035 mill. kr
  • 205048 mill. kr
  • 2075106 mill. kr
  • 2100226 mill. kr

Modell, ikke en prognose eller et råd. Konsumprisvekst 2 % i året pluss realvekst som starter på 2,3 % (regionens historiske realvekst, SSB 07221 mot konsumprisindeksen) og trekkes mot 1 % over ca. 20 år, justert ned 0,4 prosentpoeng for kommunens befolkningsvekst mot landet (SSBs framskriving, til 2040). Faktisk utvikling avhenger av rente, inntekt, politikk og bolig­tilbud.

Relevante grupper for degBoligmarked, priser og nabolag i Midtre Gauldal: bli med i samtalen i gruppene for Budalen, Midtre Gauldal kommune og Trøndelag fylke.
PunktVurdering
ByggBarneskole
Tomt8 435 m²
Leie4,8–6,4 %
Pris32 582 kr/m²
Prisvekst+3,0 % i året
Bebygd19 %
Planer1, nærmeste 232 m
Skole0 m
Barnehage0 m
Befolkning-2,5 % siden 2021

Bygninger

  • Bygget dekker 1 585 m² av tomta, 2 bygg på 1 607 m² til sammen
Annonse

Plantegning antatt

Antall etasjer 1 estimert – antall etasjer er ikke registrert for denne bygningen, så tallet er et estimat ut fra bygningstype og størrelse.

GANG75,4 m²MØTEROM127,2 m²KONTOR 1127,2 m²KONTOR 2127,2 m²KONTOR 3127,2 m²KONTOR 4127,2 m²KONTOR 5122,4 m²RESEPSJON339,2 m²WC150,4 m²KONTORLANDSKAP264,0 m²47,10 m33,70 mNPLANSynnerdalsveien 18, 7298 BUDALEN · BRA ca. 1397 m² · M 1:100 (omtrentlig)04 mANTATT PLANLØSNING – BASERT PÅ SANNSYNLIGHET.IKKE EN FAKTISK PLANTEGNING.

Sannsynlighetsbasert illustrasjon – ikke en faktisk plantegning. Listings har ikke tilgang til bygningens egentlige rominndeling (den finnes ikke i matrikkelen). Tegningen er beregnet av en algoritme ut fra grunnflaten på ca. 1585 m² fra OpenStreetMap, antall etasjer (estimert), bygningstypen (næringsbygg), og hvordan slike boliger vanligvis er innredet i Norge. Form, mål, rom, vegger, dører, vinduer og møbler kan avvike helt fra virkeligheten. Må ikke brukes til salg, kjøp, byggesøknad eller verdivurdering.

Antatt leieinntekt og yield [S] sannsynlig

  • Sannsynlig leieinntekt ca. 233 000 kr per måned [S] = sannsynligDette er et estimat basert på sannsynlighet – ikke en verdivurdering, et leietilbud eller en garanti. [S] betyr «sannsynlig».Areal: ca. 1 397 m² – antatt planløsning (grunnflate × etasjer × 0,88).Leie per m²: 2 000 kr per år (spenn 1 400–2 600). Kilde: grov antakelse uten SSB-grunnlag (egen tommelfingerverdi for næringsbygg). Mindre boliger får høyere leie per m² enn store.Kjøpspris for yield: 28 000 kr per m² (antakelse for landet) → antatt verdi ca. 39 120 000 kr.Yield (brutto) = årsleie ÷ kjøpssum, før felleskostnader, eiendomsskatt, vedlikehold, ledighet og skatt. Netto er typisk 1–2 prosentpoeng lavere.For næringsbygg finnes det ikke SSB-tall, så dette er en grov tommelfingerverdi. (spenn 163 000 kr–326 000 kr)
  • Yield (brutto) ca. 7,1 % per år [S] = sannsynligDette er et estimat basert på sannsynlighet – ikke en verdivurdering, et leietilbud eller en garanti. [S] betyr «sannsynlig».Areal: ca. 1 397 m² – antatt planløsning (grunnflate × etasjer × 0,88).Leie per m²: 2 000 kr per år (spenn 1 400–2 600). Kilde: grov antakelse uten SSB-grunnlag (egen tommelfingerverdi for næringsbygg). Mindre boliger får høyere leie per m² enn store.Kjøpspris for yield: 28 000 kr per m² (antakelse for landet) → antatt verdi ca. 39 120 000 kr.Yield (brutto) = årsleie ÷ kjøpssum, før felleskostnader, eiendomsskatt, vedlikehold, ledighet og skatt. Netto er typisk 1–2 prosentpoeng lavere.For næringsbygg finnes det ikke SSB-tall, så dette er en grov tommelfingerverdi. (spenn 5,0–10,0 %)

[S] = sannsynlig: et estimat beregnet ut fra bygningstype, antatt areal og antall soverom, og SSBs tall for leie og kvadratmeterpris. Trykk på [S] for å se hva som ligger til grunn. Ikke et tilbud eller en verdivurdering.

Oppussing [S] sannsynlig – ikke ekte

SANNSYNLIG – IKKE EKTE. Dette er et beregnet estimat, ikke registrerte opplysninger [S] = sannsynligDette er ikke ekte oppussingshistorikk. Listings har ingen opplysninger om hva som faktisk er gjort på eiendommen. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: ut fra bygningens alder (byggeår 2023) og typiske levetider for bygningsdeler (bad ca. 25 år, kjøkken ca. 22, tak ca. 38, vinduer ca. 33 og så videre).En tilfeldighet som er låst til eiendommen avgjør hva som sannsynligvis er gjort og omtrent når. Årstall er derfor alltid et spenn (±2 år), og sannsynlighetsgraden (høy/middels/lav) sier hvor typisk tiltaket er for en bygning på den alderen.Kan ikke brukes til salg, kjøp, verdivurdering, forsikring eller byggesøknad. Spør selger om faktisk oppussing, og se etter dokumentasjon (egenerklæring, tilstandsrapport, el-kontroll).

Bygget er så nytt at større oppussing ikke er sannsynlig ennå [S].

Annonse

Fasiliteter [S] sannsynlig – ikke ekte

SANNSYNLIG – IKKE EKTE. Dette er hva boliger av denne typen og alderen vanligvis har, ikke opplysninger om denne boligen [S] = sannsynligDette er ikke ekte opplysninger. Listings vet ikke hva akkurat denne boligen har. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: hver fasilitet har en sannsynlighet ut fra hvor vanlig den er i norske næringsbygg av denne størrelsen (ca. 1397 m², 0 soverom) og alderen (byggeår 2023), med en liten variasjon som er låst til eiendommen.Prosenten sier hvor vanlig fasiliteten er for denne typen bolig – ikke at den finnes her. Bare fasiliteter med minst 25 % vises.Ikke bruk dette i salg, kjøp, verdivurdering eller forsikring. Sjekk salgsoppgaven eller spør eier.

Innvendig

  • Kontordel [S]ca. 95 %
  • Toalett og garderobe [S]ca. 90 %

Utvendig

  • Parkering [S]ca. 80 %

Teknisk

  • Ventilasjon og kjøling [S]ca. 90 %
  • Fiber / høyhastighetsbredbånd [S]ca. 90 %

Kostnader

Planlagt i nærheten

Innenfor 1,5 kilometer ligger det 1 tiltak som er planlagt, vedtatt eller under bygging.

  • 230 m — 🏢 Nytt næringsområde. Avsatt i kommuneplan

Se fremtiden for dette området →

Annonse

Prisutvikling i regionen

Boligprisene i regionen har steget 3,9 % i året de siste 15 årene. Siste fem år er takten 3,0 % i året.

Typisk leieavkastning i området

  • Brutto leieavkastning — 4,8–6,4 % i året modellert
  • Leienivå — 1 550–2 100 kr per m² per år, avhengig av størrelse SSB, tabell 09895 — leiemarkedsundersøkelsen
  • Kjøpspris — 32 582 kr per m² for blokkleilighet i kommunen

Skoler og barnehager

Nærmeste grunnskole er Budal Oppvekstområde avd skole, 0 m unna i luftlinje. Den har 33 elever. Nærmeste barnehage er Budal Oppvekstområde avd barnehage, 0 m unna.

Grunnskoler

  • 0 m — Budal Oppvekstområde avd skole (Barneskole, 1.–7. trinn), 33 elever

Barnehager

  • 0 m — Budal Oppvekstområde avd barnehage, 30 barn (1–5 år)

Videregående

  • 19,7 km — Gauldal videregående skole

Hvem som bor her

Befolkningen i Midtre Gauldal er 2 år eldre enn i landet ellers. Folketallet har falt 2.5 % siden 2021.

  • Innbyggere — 6 088 i Midtre Gauldal — spredt bebygd 3 per km² Statistisk sentralbyrå
  • Medianalder — 43 år (landet: 41 år)
  • Aldersfordeling — 21 % under 18, 20 % over 67 (landet: 17,1 %)
  • Høyere utdanning — 21,5 % av alle over 16 år har universitet eller høgskole (landet: 38,3 %)
  • Befolkningsvekst — -2,5 % fra 2021 til 2026 (landet: 4,4 %)
Annonse

Kriminalitet

Det ble anmeldt 245 lovbrudd i året i Midtre Gauldal — 39,9 per 1000 innbyggere. Det er færre enn i landet ellers.

  • Alle lovbrudd — klart færre enn i landet ellers 39,9 mot 59,9 SSB, tabell 08487 — anmeldte lovbrudd
  • Eiendomstyveri — klart færre enn i landet ellers 4,7 mot 19,5
  • Vold og mishandling — klart færre enn i landet ellers 5,4 mot 8,2
  • Rusmiddellovbrudd — klart færre enn i landet ellers 2,3 mot 5,3
  • Ordens- og integritetskrenkelse — klart færre enn i landet ellers 3,4 mot 6,1

Nabolag: 7298 [S] estimater

Prisene på kartet er antatte verdier [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag. – ikke salgspriser. Flyfoto © Esri, Maxar, Earthstar Geographics.

Nærliggende boliger

Boliger i nærheten med antatt verdi [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag. – ikke salgspriser og ikke annonser.

Annonse

Estimert salgsproveny [S] estimat

Estimert netto salgsproveny–
Klargjøring og utbedringer [S]–

Maling, småreparasjoner, rydding og eventuell styling før salg. Standard: 0,6 % av salgsprisen.

Salgskostnader [S]–
  • Meglerprovisjon (1,8 %)–
  • Markedsføring og fotografering–
  • Tilstandsrapport–
  • Oppgjør og tinglysing–
  • Boligselgerforsikring–
Estimert total salgskostnad (–)–

Alle beregninger er estimater [S] = sannsynligAlle verdier her er estimater, ikke salgspriser. Listings har ingen salgsdata, annonser eller bilder av naboboligene. [S] betyr «sannsynlig».Slik er det beregnet: bygningens grunnflate (OpenStreetMap), antatt antall etasjer og soverom, og SSBs kvadratmeterpris for boligtypen i kommunen (tabell 14545). Verdi = antatt areal × kvadratmeterpris.Flyfoto er fra Esri World Imagery og viser området, ikke nødvendigvis boligen slik den ser ut i dag.Salgskostnader: meglerprovisjon 1,8 % og faste beløp for markedsføring, tilstandsrapport, oppgjør og forsikring er typiske satser i Norge – ikke et tilbud fra noen megler. Dokumentavgift (2,5 %) betales av kjøper. Eventuell skatt på gevinst (22 %) er ikke regnet med – boliger du har bodd i minst ett av de to siste årene er normalt skattefrie. Lånet er det du selv legger inn. og gis kun som informasjon. Faktiske beløp varierer.

Dokumenter

Kilder og forbehold

Tall med kildenavn kommer rett fra registeret. Estimert verdi, eiendomsskatt og solforhold er våre egne anslag — ikke takst.

Vi mangler salgshistorikk og eierskap. Sjekk viktige opplysninger hos Kartverket.

Danske adresser og selskaper ligger på listings.dk.

Annonse

Listings kan ta feil. Sjekk viktige opplysninger.